امام جمعه موقت گرگان گفت: اهل قلم و سخن باید بدانند هر مطلبی قابلیت طرح شدن ندارد و حتی مطلبی در مورد مومنی صحیح هم باشد گاهی مجاز به انتشار آن نیستیم.

به گزارش پاسرو؛ حجت الاسلام قاسم لیوانی، امام جمعه موقت گرگان در خطبه های نماز جمعه امروز (29 بهمن) در رابطه با اهمیت آبروی مومن سخن گفت و ابراز کرد: اهل قلم باید طبق فرمایش حضرت علی (ع) حرمت مسلمانان را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه اگر به توصیه های قرآن عمل شود مومنان به سعادت می رسند، متذکر شد: آبرو و جان و مال مومن نباید مورد بی حرمتی و مخاطره قرار بگیرد.

حجت الاسلام لیوانی تأکید کرد: خداوند در قرآن حرمت مسلمان و جان و مال و آبروی مومن را از هر حرمتی بالاتر دانسته که لازم است در شرایط امروز جامعه این مهم در زمینه اخلاق و اعتقادات آموزش داده شود.

امام جمعه موقت گرگان با تأکید بر اینکه زبان و قلم موجب سعادت و شقاوت مسلمانان می تواند بشود، خاطرنشان کرد: هر موضوعی قابلیت مطرح شدن ندارد و گاهی اگر موضوعی در مورد یک مومن صحیح هم باشد مجاز به انتشار آن نیستیم تا حرمت او طبق آموزه های دینی از بین نرود.

حجت الاسلام لیوانی در پایان گفت: متاسفانه برخی افشاگری ها درست نیست چه بسا در برخی موارد خیلی از موضوعات به دروغ به کسی نسبت داده می شود که انتشار آن عملا مصداق بارز تهمت و افتراست.

انتهای پیام/

توسط alborzi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.