آیت الله سید کاظم نورمفیدی با بیان اینکه باید در تحلیل دستاوردهای انقلاب انصاف داشته باشیم، گفت: امام خمینی و انقلاب اسلامی ما را از زیر بار ظلم فرعونی نجات دادند.

به گزارش پاسرو؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی، امام جمعه گرگان در نماز جمعه بیست و دوم بهمن در خطبه هایی حماسی اذعان کرد: بازگشت امام خمینی  پس از تبعید 15 ساله اراده خداوند بود زیرا در همان زمان بسیاری برای بازگشت امام سنگ اندازی و توطئه می کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان متذکر شد: امام خمینی(قدس سره) مانند حضرت موسی پس از تحمل رنج تبعید و با رهبری های دلسوزانه توانستند ما و ملت ما را از زیر بار ظلم فرعونی نجات بدهند.

وی تأکید کرد: 43 سال است که استقلال و آزادی را تجربه می کنیم و از ظلم و جور دشمنان در خاک خودمان در امانیم، اگر انقلاب هیچ دستاورد دیگری هم نداشته باشد همین بس است که کشور به دست خودمان اداره می شود.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی و این استقلال عزتمندانه دشمنان سعی کردند انقلاب را شکست دهند، ابزار امروز آنان شبکه های ماهواره ای و مجازی است و سعی دارند برای نسل هایی که ظلم قبل انقلاب را ندیدند این انقلاب را کار بیهوده ای نشان بدهند.

وی با بیان اینکه باید انصاف داشته باشیم، گفت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی کشور در زمینه های مختلف پیشرفت های عظیمی داشته است حال آنکه در زمان طاغوت حتی نمی گذاشتند پزشک به درستی پرورش دهیم و پزشکان هندی و پاکستانی در کشور ما طبابت می کردند اما امروز به جایی رسیدیم که هم پزشک صادر می کنیم هم از بسیاری کشورها برای معالجه به کشور ما می آیند.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: امروز ایران مقتدر و اسلامی ما از نظر علمی هم در منطقه و هم در بین 57 کشور اسلامی مقام اول را دارد و در دانش های جدید و فناوری های نو، در بخش نظامی و در بخش هوا و فضا در دنیا حرف برای گفتن دارد و در مرتبه های بالا نام آور است.

آیت الله نورمفیدی افزود: انقلاب اسلامی امروز ما را در بسیاری از بخش های به مرز خودکفایی رسانده است و خدمات ما به دورترین نقاط محروم هم رسیده است و بسیاری از روستاها از امکانات بالایی برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به بهانه های دشمنان و سنگ اندازی هایشان به خصوص در بحث تحریم ها و مسئله برجام، خاطرنشان کرد: آمریکا از یک طرف می گوید به توافق نزدیک شده ایم از طرف دیگر می گوید فاصله ما با بمب اتم یک سال است از طرف دیگر هم مدام با اعراب منطقه رایزنی می کند، این در حالیست که ما به برجام عمل کردیم و آمریکا از دست ما به چه کنم چه کنم افتاده است.

نورمفیدی گفت: دشمن دنبال بهانه است لذا نباید خود را فقط در بند رفع تحریم ها کنیم، اگر چه اگر تحریم ها رفع شود خود است ولی اگر دشمن بهانه تراشی می کند ما نیز باید از سایر راه ها برای رفع موانع اقتصادی استفاده کنیم و به خودمان متکی شویم.

انتهای پیام/

توسط alborzi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.