پروژه زیرگذر انجیراب به افسران که از اردیبهشت ماه سال جاری کلنگ زنی شد همچنان با رشدی حلزونی پیش می رود.

به گزارش پاسرو؛ میدان بسیج گرگان با 5 هکتار مساحت ابتدایی ترین میدان شهر گرگان و با برجی به ارتفاع 57 متر نماد این شهر محسوب می شود که در غربی ترین نقطه گرگان بنا شده است، سال گذشته پس از اجرای طرح بلوار خلیج گرگان و جراحی اطراف میدان بسیج، تحولات عظیمی را در گرگان شاهد بودیم که بیشترین اثراتش متوجه مردم افسران، انجیراب و زنگیان است.

از همان ابتدای اجرای این طرح شاهد اعتراض های گسترده مردم محله ی انجیراب بودیم که عملا راه مواصلاتی آنان با گرگان قطع شده بود و برای آمدن به دیگر نقاط شهر لازم بود از پل فتحه باغ و انتهای کمربندی شهر مسیری طولانی را طی کنند، مسیری که پیشتر با یک کورس تاکسی و از دل افسران قابل دسترسی بود!

پس از همین اعتراضات گسترده و امتناع تاکسیرانان از رفتن به انجیراب بود که از دی ماه سال گذشته شهرداری یک خط اتوبوس واحد به این محله اختصاص داد اما این موضوع نیز مردم این محله را راضی نکرد.

بالاخره از اردیبهشت ماه سال جاری بود که تصمیم گرفته شد زیرگذری از انجیراب به افسران زده شود، لازم به ذکر نیز است که دانشگاه پیام نور مرکز استان نیز در انتهای انجیراب قرار دارد و این عدم اتصال مستقیم به شهر، برای دانشجویان و اساتید این دانشگاه نیز سخت و طاقت فرساست.

این پروژه در اواسط کار دستخوش تغییر اعضای شورای شهر و به تبع آن شهردار شد و امروز شاهد پیشروی حلزونی آن هستیم. خانم خمر یکی از اهالی محله ی انجیراب در این باره می گوید: رفت و آمد برای ما خیلی سخت شده و از طرف دیگر نیز نخاله های اجرای این طرح شکل و شمایل محله را بهم زده است و عملا از گرد و خاک و فاضلاب زندگی باکیفیتی نداریم و در مضیقه هستیم.

آقای اسدی از دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز در رابطه با این طرح گفت: از مجموعه شهرداری درخواست جدی داریم هر چه زودتر این طرح را به پایان برسانند تا رفت و آمد برای ما به خصوص در کلاس های عصر راحت تر شود.

آقای کلاسنگیانی یکی از تاکسیرانان شهر گرگان نیز می گوید: برای تاکسی ها نمی صرفد که به انجیراب بروند و رفت و آمد واقعا برای مردم این محله سخت شده و ما آنان را درک می کنیم، مسئولان این پروژه زیرگذر هم هر روز یک بهانه می آورند و کمبود سیمان و بودجه را بهانه می کنند، ما رانندگان نیز دوست داریم تمامی مسافرین را به مقصد برسانیم و درخواست تسریع این طرح را داریم و اگر این طرح اجرا شود از آن استقبال می کنیم.

حال باید دید شهردار جدید چه میزان برای این حل گلایه ها و مطالبات مردمی اهتمام دارند.

انتهای پیام/

توسط alborzi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.