کم نیستند ساختمان های عمومی که از رمپ مختص معلولین برخوردار نیستند و هر بار این نقد در گوشه ای از کشور شنیده می شود و اما گوشی به آن بدهکار نیست.

به گزارش پاسرو؛ معلولان بارها در رشته ها و رده های مختلف ثابت کردند که صاحب توانایی های بالقوه و بالفعلی هستند و جزو شهروندان کارآمد برای کشور محسوب می شوند، این مهم بارها و بارها دست کم در رقابت های جهانی پارالمپیک به منصه ظهور رسیده است.

معلولان نه به جهت توانمندی هایی که ذکر شد بلکه به عنوان یک انسان کاملا برابر با دیگر شهروندان حق دارند از خدمات شهری بهره ببرند، آن ها نیازمند ترحم که نه نیازمند توجه و نگاه برابر هستند اما همه ساله این حرف ها زده می شود و باز هم در کوچکترین پروژه های شهری مناسب سازی ها برای این قشر از شهروندان رعایت نمی شود و آنان را مجبور به خانه نشینی می کند در حالیکه می توان از توانمندی های آنان با ورود بیشترشان به اجتماع بهره های فراوان برد.

از ساختمان های مختلف شهری، مراکز خرید و پیاده روهای پرتردد که مناسب سازی نشده اند بگذریم می رسیم به ساختمان های بعضا درمانی(درمانگاه ها) که حتی گاهی رمپ مناسب ویلچری ها ندارند، حتی گاهی ساختمان های دادگستری ها که نهاد نظارتی به شمار می روند نیز فاقد رمپ با شیب مناسب هستند، اینبار نیز داروخانه تازه تاسیس هلال احمر گرگان را می بینیم که که در ارتفاع اول رمپ گذاری شده اما در ورودی اصلی ناگهان رمپ مختص معلولین وجود ندارد و عملا این شهروندان نمی توانند به داروخانه ورود کنند!

حتی اگر از نگاه دینی نیز به مسئله بنگریم خداوند در قرآن فرموده همه انسان های برابرند و نسبت به همدیگر برتری ندارند مگر در تقوا؛ معلولان همان اندازه حق استفاده از خدمات دولتی و غیردولتی را دارند که من و شما و یا مسئولین امر دارند! مسئولان باید بدانند مورد سوال واقع می شوند و سوال نیز پاسخ درست می خواهد، برنامه می خواهد، اجرا می خواهد نه وعده و وعید!!

در زیر تصاویر این داروخانه تازه تاسیس را می بینید:

 

انتهای پیام/

توسط alborzi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.