جشنواره پاییز هزار رنگ پاییز در حالی برگزار شد که داد بسیاری از منتقدان طرفدار محیط زیست و فعالان فرهنگی را درآورد.

به گزارش پاسرو؛ جشنواره پاییز هزار رنگ پاییز دهم آذر با مدتها تبلیغ شهری و با حضور ده ها هزار نفر از مردم گرگان در مکان پارک جنگلی النگدره این شهر برگزار شد اما دیری نگذشت که فیلم های لحظه ای منتقدان در فضاهای مجازی پخش و دست به دست شد.

ترافیک بی سابقه ای که این جمعیت در محور جاده نهارخوران ایجاد کردند اولین مسئله ای بود که رانندگان و شهروندانی را که به این مراسم نیامدند و کارهای متفرقه شان دستخوش معطلی شده بود را مجاب کرد تا در صفحات مجازی خود داد انتقاد سر دهند.

دومین فیلمی که دست به دست می شد مربوط به فردی بنام ظهیر طهرانی بود که خود را دوستدار محیط زیست معرفی کرده و با چندهزار دنبال کننده لحظه ای از این مراسم فیلم می گذاشت و از لگدمال شدن نهال های تازه بلوط و ممرز فریاد انتقاد سر می داد، وی در همان حین مراسم با شهردار(سبطی)، رئیس شورای شهر(آقاملایی) و یکی از اعضای شورا(زهرا نورا) صحبت کرد و گفت این مراسم در فضای جنگل نه تنها حمایت و شکرگزاری از این طبیعت زیبا نیست بلکه موجب تخریب جنگل و احتمال رانش زمین به تبع تخریب جنگل در شهر گرگان می شود.

ویدئوهای ظهیر طهرانی به سرعت در اینستاگرام دست به دست شد و اضطراب تخریب جنگل زیبای النگدره در دلهای طرفداران محیط زیست افتاد و این در حالی بود که پاسخ درستی هم از سمت شهردار و اعضای شورای شهر دریافت نشد.

سومین مسئله که از چشم منتقدان دور نماند برخی از سین مراسم بود که با رقص و حرکات موزون تعدادی از بانوان همراه بود و برخی فعالان فرهنگی آن را ولنگاری فرهنگی و دوز از شان زن و بی ربط با عنوان مراسم دانستند.

برخی از فیلم های منتقدان به ذیل خبر ضمیمه می شود.

توسط alborzi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.