مدت هاست که وعده احداث تله کابین در شهر زیبای گرگان در جلسات مختلف شهری داده می شود اما زور مخالفان همیشه زیر میز می زند.

به گزارش پاسرو؛ گرگان به خودی خود با وجود جنگل های بکر و کوه های وسیع و آب و هوای معتدلی که دارد می تواند یکی از بزرگترین قطب های گردشگری ایران شود اما گویا همین طبیعت خدادادی مسئولین امر را در این زمینه در غفلت فرو برده است چرا که آنطور که باید گرگان در جذب گردشگر موفق نبوده است.

طرح های مختلفی برای اینکه گرگان به مقصد مهمی در گردشگری تبدیل شود داده شده است که احداث تله کابین یکی از آن هاست. در دوره های مختلف شورای شهر گرگان این طرح موافقین و مخالفین خود را داشته است و تا کنون مکان های مختلفی مانند توشن، نهارخوران، هزارپیچ، النگدره و … برای آن پیشنهاد داده شده است اما مسئله ترافیک و مخاطرات زیست محیطی هر بار مانع اجرای این طرح شده است.

مخالفین این طرح ایده های دیگری مانند بازسازی و ترمیم بافت تاریخی گرگان و زیباسازی شهری و احداث طرح های کم وسعت تر را پیشنهاد می دهند، حال باید دید اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر گرگان و مجموعه شهرداری و به خصوص سبطی شهردار جدید گرگان که خود سابقه عضویت در چهارمین دوره شورای شهر گرگان را داشته قصد اجرای این طرح بر زمین مانده را دارند یا خیر؟

انتهای پیام/

توسط alborzi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.