۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 268
  • 11 ژانویه 2020 - 9:22
  • ارسال توسط :
اطلاعیه روابط عمومی دفتر شورای نگهبان استان گلستان
شورای نگهبان

اطلاعیه روابط عمومی دفتر شورای نگهبان استان گلستان

هيأت های اجرایی رسيدگی به صلاحيت داوطلبان را به روزهای پايانی مهلت قانونی موكول نكنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاسرو ما به نقل از روابط عمومی دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در استان گلستان :

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان ضمن اشاره به فرصت ۱۰ روزه هیأت های اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۶ آذرماه جهت بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات گفت: با توجه به افزایش ۳۷درصدی تعداد افراد ثبت نام شده در انتخابات سال جاری نسبت به دوره گذشته انتخابات دراستان، هیأت های اجرایی رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات را به روزها و ساعات پایانی وقت قانونی موکول نکنند.

حمیدرضا بهمنی نژاد همچنین افزود: از اعضای محترم هیأت های اجرایی انتظار می رود ضمن دقت نظر لازم در بررسی صلاحیت ها، به استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات نسبت به تحقیقات محلی و بررسی های لازم در محل که مورد تاکید قانون انتخابات است توجه لازم را داشته باشند تا ضمن حفظ حقوق داوطلبین، دست های آلوده به فساد و افراد فاقد شرایط قانونی ، مورد تائید هیأت های اجرایی قرار نگیرند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان همچنین با اشاره به اینکه شورای نگهبان و هیأت های نظارت بر انتخابات ، نظارت نهایی بر رسیدگی به صلاحیت داوطلبین را بر عهده دارند افزود: شورای نگهبان و هیأت نظارت استان با هرگونه ادعا و سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب در خصوص ارتباط با اعضای شبکه نظارت و اعمال نظر در بررسی صلاحیت داوطلبان برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد. در همین رابطه هیأت های نظارت در سراسر استان آماده دریافت گزارش های مردمی می باشند.

بهمنی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت افراد، قانون و شرع مقدس اسلام را مبنای عمل خود قرار داده و هرگز تحت تاثیر فشار افراد و جریانات سیاسی و درخواست های غیر قانونی آنان قرار نخواهد گرفت.

برابر ماده ۵۱ قانون و جدول زمانبندی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و بخشداران مراکز حوزه های انتخابیه مکلفند مراتب رد صلاحیت افراد در هیأت های اجرایی را در روز ۲۷ آذرماه به داوطلبین ابلاغ نموده و اسناد و مدارک داوطلبین رد صلاحیت شده را در همان روز به هیأت نظارت استان تحویل نمایند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.