حاج عبدالجبار آخوند میرابی، از روحانیون اهل سنت استان گلستان در نخستین کنگره شهدای روحانی این استان سخنان وحدت آفرینی بیان کرد و گفت: اهل سنت و شیعیان استان گلستان در طول این مدت وحدت عملی خود را به دنیا ثابت کردند.

 به گزارش پاسرو؛ حاج عبدالجبار آخوند میرابی، از مدیران حوزه های علمیه اهل سنت استان گلستان، امروز در کنگره شهدای روحانی استان که ذیل اجلاسیه 4000 شهید گلستان در مصلی وحدت گرگان برگزار شده بود، گفت: امروز ما روحانیون شیعه و سنی برای قدردانی از خون پاک شهدای روحانی در مصلی وحدت گرد هم آمدیم، آفرین بر این درایت و همدلی و اتحاد و انسجام شما که قدر خون شهدای روحانی هر دو مذهب را می دانید.

وی با اشاره به احادیثی از نبی اکرم(ص) تصریح کرد: اهل سنت و شیعیان استان گلستان در طول این مدت وحدت عملی خود را به دنیا ثابت کردند، ما راه شهدای روحانی خود را ادامه خواهیم داد، شهدایی که زندگی اسلامی امروز ما را به ارمغان آوردند و مایه فخر جهان اسلام شدند.

آخون میرابی خاطرنشان کرد: هر چه از شهدا بگوییم کم است، شهدایی که راه راست را انتخاب کرده و به سعادت دائم رسیدند، در قرآن کریم آمده است که شهدا عالی ترین راه را انتخاب کردند، امروز ما به یمن این عزیزان با خیالی آسوده می توانیم در راه اعتلای اسلام قدم برداریم.

این روحانی اهل سنت متذکر شد: شهدا در محضر فرشتگان هستند، هر جا فرشتگان باشند دارالشفای مسلمانان است بویژه شهدای روحانی ان هم از دو مذهب پرافتخار سنی و شیعه که با وحدت در کنار هم زندگی می کنند.

وی عنوان کرد: شهادت مقدص نیست بکه آرمانی در راستای بدست آوردن رضای خداوند و شادی دل رسول اکرم(ص) است، شهدا با غوطه ور شدن در دریای ایمان این راه را تداوم بخشیدند.

آخوند میرابی به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و افزود: پیامبر گرامی(ص) می فرمایند در روز قیامت سه گروه «انبیا، علما و شهدا» می توانند شفاعت کنند؛ اگر دقت نظر داشته باشیم شهدای روحانی هر سه ویژگی را دارند.

وی با بیان اینکه وظیفه ما پاسداشت از این فرهنگ بزرگ الهی(شهادت در راه اسلام واقعی) است، خاطرنشان کرد: امروز شهدا ما بخصوص شهدای روحانی شیعه و سنی پیامبرگونه بت شکنی و طهارت رسول اکرم(ص) را برای ما به یادگار گذاشتند.

این روحانی اهل سنت با اشاره به پیش رو بودن اجلاسیه 4000 شهید استان گلستان، خاطرنشان کرد: هر ملتی که شهادت افتخارش باشد اسارت نخواهد داشت، از فردا هفته وحدت که یادگار امام(قدس سره) است آغاز می شود، امیدواریم این کارها تداوم داشته و این شهدا مایه تحکیم وحدت شوند.

وی گفت: ترکمن ها اصطلاحی دارند که می گوید هر که به رفتگان احترام بگذارد از غنای ایمانی بالایی برخوردار است و نزد خداوند جایگاه ویژه ای دارد، ایمدواریم با برگزاری یادواره شهدا غنای ایمانی جوانان بالا برود.

آخوند میرابی در پایان ابراز کرد: شاید برخی جوان ها شهدا را درک نکرده باشند و در فضای مجازی غوطه ور شده و به انحراف کشیده شده باشند، اگر ما علمای شیعه و سنی بتوانیم با تبیین راه شهدا جوانان را از انحرافات اخلاقی نجات دهیم شهدا از ما راضی شده و در روز قیامت ما را شفاعت خواهند کرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید