امام جمعه گرگان گفت: امروز بدترین دامی که مقابل اسلام گسترانیده اند ایجاد اختلاف بین امت اسلامی است، شیعه ها و سنی های انگلیسی و آمریکایی و داعشی هر دو به ضرر اسلام هستند، وظیفه علمای این دو مذهب است که این موارد را برای مردم روشن کنند.

 به گزارش پاسرو؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان، در نخستین کنگره شهدای روحانی استان که در حال برگزاری است، گفت: روحانیت اسلام به عنوان وارثان نبی اکرم(ص)، سه مسئولیت بسیار بزرگ و بی بدیل را به عهده دارند، اولین مسئولیت تبلیغ و تبیین دین مقدس اسلام است که در طول تاریخ و در این قرن ها به عهده حوزه های علمیه و علمای اسلام بوده است که خود کاری بسیار بزرگ و پرزحمت و بی نظیر است.

تهاجم دشمن از جنبه های گوناگون را شاهد هستیم

وی افزود: اگر اسلام امروز باقی مانده و بعد از قرن ها بدست ما رسیده نتیجه تلاش علمای اسلام بوده است، مسئولیت دوم مواظبت بر مصالح امت اسلامی است، این وظیفه روحانیت است، وظیفه علماست، آنچه را که مصلحت امت اسلامی است همیشه باید مورد نظر روحانیت باشد و حافظ مصالح امت باشند، این هم کار بسیار سنگینی است مخصوصا امروز که ما تهاجم دشمن را از جنبه های گوناگون به حریم اسلام شاهد هستیم.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: مسئولیت سوم ایستادگی و مبارزه و جنگ و جهاد در مقابل سلطه گرانی است که درصدد سلطه بر امت اسلامی هستند، درصدد استعمار امت اسلامی هستند، این هم مسئولیت بسیار سنگینی است که امرور ما با افتخار در مقابل همه بشریت اعلام می کنیم علمای اسلام در تاریخ زندگی خودشان در مقابل این مشکل ایستاده اند و چه شهدایی در این راه تقدیم کرده اند چه سرهایی به روی دار رفته است و چه زندان ها چه تبعیدهایی علمای اسلام اعم از علمای اهل سنت و امامیه در این راه کشیده اند.

علمای اسلام همیشه در صف مقدم مقاومت قرار دارند

وی با اشاره به نقش علما در تاریخ اسلام، تصریح کرد: علمای اسلام هر وقت احساس می شد که دشمن به هر شکل و به هر صورتی می خواهد به حوزه اسلام و کشورهای اسلامی تهاجم کند در صف مقدم مقاومت قرار داشتند.

انقلاب از درایت امام(ره) و حمایت روحانیت به ثمر نشست

نورمفیدی به نقش علما در فلسطین و مصر و عراق اشاره و ابراز کرد: همیشه در میان علمای شیعه و سنی، علمایی روشن دل و آگاه به زمان و دلسوز امت اسلامی در خط مقدم مبارزه بودند، در انقلاب خودمان وقتی امام(ره) احساس کرد آمریکایی ها می خواهند این مملکت را به جمیع شئون در اختیار خود بگیرند دیگر تحمل خود را از دست داد و در مقابل این توطئه ایستاد و مقاومت کرد و از همانجا این انقلاب به ثمر رسید.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان متذکر شد: امروز این انقلاب ثمره رهبری ها و درایت حضرت امام و درک شرایط و موقعیت زمان و کشور و ایستادگی ایشان و به دنبال آن حمایت روحانیت و همه مردم بود، اما باز هم سلطه گران، بیگانگان و دشمنان اسلام انقلاب اسلامی را رها نکردند و جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند اما در میدان های جنگ هم روحانیت علمای اسلام نقشی بسیار موثر و سازنده داشتند.

وی به حضور مرحوم آیت الله بهاأالدینی، آیت الله مدنی و اشرفی اصفهانی در جبهه های نبرد حق علیه باطل اشاره کرد و گفت: مراجع تقلید، همه و همه و در رأس آنها حضرت امام که با انفاس قدسیه میدان های جنگ را اداره می کرد و روحاینت، با حضور در تمام بخش های جبهه های جنگ نقش آفرین بودند.

نورمفیدی افزود: روحانیت در تاریخ دفاع مقدس و در تاریخ این کشور برای همیشه از خودش سهم برجای گذاشته است، اگر روحانیت مردم را تشویق می کرد خود نیز به هر شکلی در میدان حضور داشت.

امام جمعه گرگان خطاب به روحانیون و عمای حاضر در این مراسم متذکر شد: امروز شرایط ما شرایط بسیار سخت و دشواری است، دشمنان اسلام با همه قوا وارد میدان جنگ با اسلام و مسلمین شدند، برای آنها شیعه و سنی فرق نمی کند.

علمای شیعه و سنی موظف هستند خطر تکفیری ها را برای مردم بازگو کنند

وی تأکید کرد: امروز بدترین دامی که مقابل اسلام گسترانیده اند ایجاد اختلاف بین امت اسلامی است، خیلی باید علمای اسلام حواسشان جمع باشد، شیعه و سنی را به گونه های مختلف تحریک می کنند، شیعه ها و سنی های انگلیسی و آمریکایی و داعشی هر دو به ضرر اسلام هستند، وظیفه علمای این دو مذهب است که این موارد را برای مردم روشن کنند.

نورمفیدی با اشاره ای دوباره به توطئه دشمن برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی ابراز کرد: علمای اسلام باید توطئه های دشمن را ببینند، راحت ترین و موثرترین چیزی که می تواند به دشمن خدمت کند اختلاف بین امت اسلامی است، پلیدترین، کثیف ترین و بدترین شکل خدمت به دشمن کاری است که تکفیری ها و داعشی ها انجام می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: بزرگترین ضربه ای که اینها به اسلام می زنند این است که چهره اسلام را در برابر دید بشریت مشوح جلوه می دهند، علمای شیعه و سنی باید حواسشان جمع باشد و چهره واقعی اسلام را با حفظ وحدت برای مردم تبیین کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید