تولیت آستان قدس رضوی گفت: در رقم اقشار کشور بالاترین رقم شهدا برای قشر روحانیت است این به آن معناست که جامعه بشری بداند ما به مردم نمی گویییم بروید، می گوییم بیایید چرا که خود عامل هستیم.

 به گزارش پاسرو؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در کنگره شهدای روحانی شیعه و اهل سنت استان گلستان که در مصلی گرگان در حال برگزاری است، گفت: در بیان آفرینش انسان پروردگار متعال به انسان کرامت بخشید، «ولقد کرمنا بنی آدم»، این کرامت یک کرامت ذاتی است.

وی افزود: هر انسانی به موجب اینکه انسان است بر سایر موجودات عالم دارای کرامت و جایگاه متفاوتی است، خرد دارد، عقل و تعقل و تدبر دارد، فطرت به عنوان بزرگترین سرمایه را دارد، این ها تفاوت انسان بر سایر موجودات عالم است.

رئیسی خاطرنشان کرد: بخش دیگری از کرامت کرامت اکتسابی است، اگر انسان در مسیر زندگی با آنچه وجود مقدس نبی اکرم(ص) و با آنچه از آیات نورانی قران آمده کسب کرامت نکند و هادیان بزرگ بشریت را الگو قرار ندهد نمی تواند مسیر کمال را طی کند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: حقیقت آن است که انسانیت انسان در گروی ارتباط با وحی تعریف می شود، پروردگار متعال به موجب رحمانیت خود ارسال کتب و نزول پیامبر فرمود تا انسان به کمال برسد.

وی با اشاره به آیات شریفه قرآنی و احادیث پیامبر اکرم(ص) گفت: فرمود من آمده ام انسان را به کرامت برسانم تا جز خدا نبیند، و به جز خدا نیاندیشد و از جز خدا نترسد، خداوند فرمود اگر نمی دانید از اهل ذکر سوال کنید، در قرآن اهل ذکر را اهل خشیت معرفی کرده است، خشیت یعنی اینکه تنها تاثیرگذار در تمام عوامل هستی را ذات مقدس حضرت حق بدانید، این خشیت متعلق به اهل ذکر است.

هادیان بشر نباید در برابر هیچ قدرتی سر تعظیم فرود آورند/ جریان امتداد عاشورا با جریان یزیدی نمی سازد

رئیس با بیان اینکه اهل ذکر و اهل خشیت هم از درون و هم از برون تنها از خدا می ترسند فلذا می توانند هدایتگر انسان باشند، تصریح کرد: رمز ماندگاری و تاثیرگذاری هادیان بشریت همین است که اینها به تزکیه انبیایی تزکیه شدند و به همین خاطر در برابر هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نمی آورند.

وی تأکید کرد: تمام تاریخ بداند تا زمین زمین و تا زمان زمان است این اصل ماندگار است و حق در برابر باطل تسلیم نخواهد شد، مثل حسین ابن علی(ع) با مثل او نمی سازد، جریان امتداد عاشورا با جریان یزیدی دو جریان غیرسازگار هستند، رمزی که خود وجود مقدس پیامبر(ص) در سخنان نورانی فرمودند همین است.

تولیت آستان قدس رضوی به سیر ارتجاعی امت اسلام بعد از فوت پیامبر اکرم(ص) طبق آیان سوره مبارکه آل عمران اشاره کرد و گفت: طبق آیات این سوره مبارکه اگر به سخنان دشمنان گوش فرا دادیم و اگر به خواست آنها توجه کردیم بدانیم سیر قهقرایی داشتیم، این سخن خداست.

وی دو وظیفه تعیم و تعدیل را از وظایف خطیر و رسالت بزرگ روحانیت و هادیان بشر خواند و افزود:  روحانیت در طول تاریخ اگر تربیت نفوس مستعده و یاد دادن به دیگران را داشت و بعد مبارزه با فساد، کژی ها زشتی و منکرات را داشت به وظیفه خود عمل کرده است.

رئیسی ادامه داد: در طول تاریخ عالمان شیعه و سنی زیادی داشتیم که در مقابل کژی های جامعه قد برافراشته و پیش قراول بودند و مردم را به بصیرت دعوت کردند.

تکثر شهدای روحانی گواه عاِمل بودن آنان به علم آنهاست

تولیت آستان قدس رضوی در بخشی داز سخنانش به تفاوت نصایح عالمان دینی با دیگر ناصحان جهات اشاره کرد و ابراز داشت: خیلی ها در دنیا سخنان به حق می گویند و مردم را به صداقت و صلح و خوبی ها دعوت می کنند و مسلمان هم نیستند اما تفاوت آنها با روحانیت ما در «بروید و بیایید» است، یکی دنیا را سوق می دهد که بروید خوب شوید اما دیگری می گوید من در قله هستم شما نیز بیایید به این جایگاه برسید، یعنی خود هم عالِم و هم عامِل است.

وی تأکید کرد: تعداد شهدای عالیقدر روحانیت ادله این سخن است، در رقم اقشار کشور بالاترین رقم شهدا برای قشر روحانیت است این به آن معناست که جامعه بشری بداند ما به مردم نمی گویییم بروید، می گوییم بیایید چرا که خود عامل هستیم.

به رغم بایکوت خبری دشمن «مقام معظم رهبری» دلها را تسخیر کرده اند/ 400 میلیون پیامک برای اظهار ارادت به رهبری ارسال شد

رئیسی افزود: رمز اینکه امام(قدس سره) دلها را تسخیر کرده اند و یا اینکه در زمان یک بیماری کوچک برای مقام معظم رهبری 400 میلیون پیامک فقط برای اظهار ارادت می آید عامل بودن و در قله بودن آنهاست، به رغم بایکوت عظیم خبری دنیا مقام معظم رهبری دلهای مردم را تسخیر کرده اند.

 وی همچنین خاطرنشان کرد: کرامت حالتی در انسان است که نمی گذارد انسان مغلوب شود چه مغلوب هوای نفسانی و چه مغوب شیاطین بیرون، انسانی که مغلوب نشود کریم است فذا شهیدان ما قب از آنکه شهید باشند کریم هستند.

رئیسی متذکر شد: شهیدان روحانی کسانی هستند که هم مداد علما را دارند و هم دماء شهدا را از آن خود کردند.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش پایان صحبت هایش ابراز کرد: بعد از جنگ جهانی اول دو قطب قدرت در عالم در «شرق و غرب» تشکیل شد بعد از جنگ جهانی دوم و فروپاشی شوروی دنیا تک قطبی شد، در بررسی های کارشناسانه، این تک قطبی تنها یک قدرت در برابر خود می دید که آن هم قدرت اسلام متعهدی است که می خواهد ضد ظلم به حیات خود ادامه بدهد.

اولین حلقه زنجیر استکبار ایجاد اختلاف بین مسلمانان است/ رسانه های دشمن حرف حق را سانسور کرده و باطل را منتشر می کنند

وی افزود: جریان استکبار برای مقابل با اسلام متعهد حلقه های یک زنجیر را تعریف کرد که حلقه اول آن اختلاف افکنی بین صفوف مسلمانان، حلقه دوم ایجاد حکومت های دست نشانده در کشورهای اسلامی، حلقه سوم تشکیل گروه های تکفیری و حلقه چهارم امپراطوری خبری بی رحمانه ای که است که حرف حق را سانسور و سخن باطل را در جامعه منتشر می کند.

اهانت به شخصیت های مورد احترام در جامعه دینی از راهبردهای دشمن است

 رئیس ایجاد انحراف و از هم گسیختگی در جامعه بوسیله سخنان انحرافی و شبکه های ماهواره ای دشمن را حقه دیگر زنجیر استکبار خواند و متذکر شد: اهانت به شخصیت های مورد احترام در جامعه دینی از شخص شخیص پیامبر اکرم(ص) گرفته تا بزرگانی که در مسیر اسلام ناب محمدی(ص) هستند از راهبردهای دشمن برای کنترل جامعه اسلامی است.

با از میان برداشتن شیخ زکزاکی ها جریان اسلام ناب محمدی پایان نمی پذیرد

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: امروز ایجاد وحدت راهبرد جامعه اسلامی است، هر کس خواسته و یا ناخواسته اختاف افکنی کند در جهت راهبرد دشمن قدم برداشته است، امروز راهبرد ایجاد وحدت وظیفه علمای شیعه و سنی است.

وی در پایان گفت: دست برتری در تمامی جبهه ها با جریان دلداده خداست، با از میان برداشتن زکزاکی ها، نمرها، شیخ الاسلام ها و امثال این عالمان قصه اسلام پایان نمی پذیرد، بسیاری از تربیت شدگان در این آستان نورانی ایستادگی خواهند کرد و نمی گذارند دشمن به اهداف پید خود نائل بشود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید