امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: دو اصل «نظام مقدس اسلامی» و «مقام معظم رهبری» از مواردی بودند که مرحوم هاشمی رفسنجانی با هیچ چیزی آنها را معامله نمی کرد.

 به گزارش پاسرو؛ آخوند نوری زاد، امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در مراسم ارتحال مرحوم هاشمی رفسنجانی که پیش از ظهر امروز در مصلی وحدت گرگان برگزار شده بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی را شخصیتی مشفق و مبارز معرفی کرد و گفت: درگذشت این مرد عظیم که عمری به انقلاب و اسلام خدمت کرد برای مومنان و امت اسلامی تلخ بود.

وی افزود: بسیار اندوهناکیم که سخن از رحلت مردی در میان است که خود نشانه حیات و عزت انقلاب اسلامی و استوانه مبارزات مردمی این مرز و بوم با استبداد و استکبار بشمار می رفت.

آخوند نوری زاد تصریح کرد: بودن مرحوم هاشمی رفسنجانی موجب برکت و رفتنش موجب تذکر و عبرت است، ایشان تمام عمر خود را وقف انقلاب و اسلام کردند و در زمان طاغوت وقتی امام و انقلاب را در خطر می دیدند همه چیز خود را پای انقلاب ریختند.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس متذکر شد: مرحوم هاشمی رفسنجانی در روزگاری که نام ساواک لرزه بر بدن برخی افراد می انداخت استوارانه در مقابل استبداد شاهی ایستادند و این مقاومت را صادقانه تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دادند و بعد از پیروزی انقلاب نیز مخلصانه و مشفقانه در کنار ولی فقیه خود، رهبر معظم انقلاب، ایستادگی کردند.

این روحانی اهل سنت تأکید کرد: مهم ترین خدمات مدبرانه مرحوم هاشمی رفسنجانی در زمان هشت سال جنگ تحمیلی بود که تمام فرماندهان بر ایثار و دلیرمردی ایشان واقف هستند و دیدید که در جماران چگونه این امیران و فرماندهان برای ایشان گریستند.

وی افزود: همه یقین داشتند که شخصیت مرحوم هاشمی رفسنجانی دلسوز به نظام و انقلاب بود و ایشان نسبت به امام و رهبری وفادار بودند و در قبال انقلاب و ولایت فقیه گذشت و جوانمردی داشتند.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس متذکر شد: خدمات صدیقانه مرحوم هاشمی را مردم حق شناس ما هیچ وقت فراموش نمی کنند، مرحوم در زمان تصدی گری مسئولیت های خطیر و ارزشمندی که داشتند هیچ گاه رابطه خود را با مراجع و علما و حوزه علمیه قطع نکردند.

آخوند نوری زاد قاطعیت و شجاعت در برابر دشمنان و رأفت در مقابل دوستان و تلاش برای حل مسالمت آمیز مشکلات و تحکیم وحدت امم اسلامی را از جمله خصوصیات هاشمی رفسنجانی خواند و گفت: وظیفه مردم و مسئولین در برابر این مصیبت حفظ وحدت و صمیمی است چرا که در این صورت جامعه در امان بوده و دشمن مایوس می شود.

وی با تأکید بر ولایت پذیری مرحوم هاشمی متذکر شد: آنچنان که از رسانه ها نیز شنیدیم دو اصل «نظام مقدس اسلامی» و «مقام معظم رهبری» از مواردی بودند که مرحوم هاشمی رفسنجانی با هیچ چیزی آنها را معامله نمی کرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید