وحید عرب احمدی خزانه دار هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گلستان به دلیل حواشی مالی و مسائل غیر شفاف موجود در این حوزه، از سمت خود استعفا داد.

 به گزارش پاسرو؛ دومین دوره خانه مطبوعات استان گلستان در انتهای اولین سال کاری خود با حاشیه های زیادی که اکثر آن به مسائل مالی بر می گردد ، رو به رو شده است .

در همین ایام سال گذشته بود که خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گلستان با امید به روزهای بهتر پای صندوق های رای رفتند و هیئت مدیره جدید را برای دومین دوره خانه مطبوعات استان گلستان برگزیدند .
سید جواد حسینی ، وحید عرب احمدی ، صالح افتخاری ، محمد آریان نیا ، زهره رجبی ، یحیی آذری و عبدالقیوم آق آتابای 7 نفری بودند که توسط خبرنگاران انتخاب شدند ضمن اینکه هادی علمدار و عقیل مهقانی نیز بازرسان این دوره برگزیده شدند .
اما این روزها حواشی زیادی از جمله مسائل مالی درگیر این نهاد صنفی شده که منجر به استعفای وحید عرب احمدی خزانه دار هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گلستان شده است .
مدیر خبرگزاری تسنیم و عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات گلستان در این نامه عنوان کرد :
" اينجانب وحيد عرب احمدي در ابتداي آغاز فعاليت هيئت مديره، به عنوان خزانه دار هيئت مديره خانه مطبوعات با نظر شما دوستان و همكاران بزرگوار انتخاب شدم.
اما از آنجا كه خود شما نيز در جريان هستيد هيچ گونه شفافيتي در عملكرد مالي خانه وجود ندارد و در اين مدت 12 ماهه هيچ گاه بنده را به عنوان خزانه دار در جريان مسائل مالي خانه قرار ندادند .
به تازگي نيز متوجه شديم كه با وجود تصويب و تاكيد هيات مديره در آئين نامه داخلي مبني بر اينكه يكي از امضاء هاي اسناد مالي با خزانه دار باشد اما در نامه ارسال شده به اداره ثبت اسناد، نام خزانه دار حذف شده است.
بنابراين با توجه به شرايط حاضر بنده از خزانه داري خانه استعفاي خود را اعلام كرده و از هيئت مديره محترم مي خواهم كه اين وظيفه را به فرد ديگري واگذار كنند، به اعضاي مجمع و هيات مديره نيز اعلام ميكنم كه هيچ گونه مسئوليتي نسبت به اقدامات مالي انجام شده در اين مدت يك سال خانه نداشته و ندارم."

عرب احمدی در مصاحبه ای که با سایت "کلاس بیست" داشته این موضوع را کامل توضیح داده و گفته است: عنوان خزانه دار تمام فعالیت های مالی، ثبت و ضبط آن را به عهده داشتم بنابر این می بایست در جریان ریز موارد مالی می بودم اما به این شکل انجام نشد و حساب های مالی شفاف نبود.

وی افزود:در طول 12 ماه فاکتورهایی به هیئت مدیره تقدیم شد که صحت و سقم آن برای بنده بعنوان خزانه دار اثبات نشده بود.

خزانه دارمستعفی خانه مطبوعات گلستان اذعان کرد: ما اینجا نماینده خبرنگاران وحامی خقوق آن هستیم و باید از آن دفاع کنیم.

عرب احمدی همچنین بیان کرد: با امضاءمدیر خانه به اداره ثبت اسناد رفتند و اسنادرا تحویل دادند و نامی از خزانه دار هم نبردند پس نیازی به خزانه دار نبوده، می توانند با اختیارات خود کارهارا انجام دهند، این در هیچ دوره خانه مطبوعات سابقه نداشته است.پس باید خود آنها پاسخگو باشند.

به جای پاسخگو بودن برگه پشت در خانه چسباندند

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات گلستان در پاسخ به این سوال که در هفته های اخیر درب خانه مطبوعات بسته بود وبرگه ای با شماره تماس اعضای خانه به روی در آن چسبانده شده است، گفت: باعث تاسف است که به جای پاسخگویی به قشر فهیم خبرنگار به اینکار مبادرت کردند، مدیر خانه برای فعالیت های اجرایی انتخاب شده و باید در این مکان جهت پاسخگویی حضور داشته باشد این درحالی است که اگر خبرنگاری به هفت نفر تماس بگیرد و برای کارش هفت راه حل مختلف بگیرد کدامیک از آن را باید انجام دهد؟

عرب احمدی در خاتمه گفت: همه چیز باید به شکل قانونی انجام شودو فعالان رسانه ای حق دارند از فعایت های خانه مطبوعات به شکل شفاف با خبرشوند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید