دبیر دومین جشنواره رسانه ای استان گلستان میزان جوایز شرکت کنندگان در جشنواره ابوذر را اعلام کرد.

 به گزارش پاسرو؛ محمد رعیت، دبیر جشنواره رسانه ای ابوذر استان گلستان، در گفتگو با خبرنگاران به تشریح جزئیات این جشنواره و آثار رسیده به دبیرخانه پرداخت و گفت: دوره انتشار مطالب اصحاب رسانه برای شرکت در این جشنواره در بازه زمانی 1/11/94 تا 10/10/95 بود که یازدهم دی ماه آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه اعلام شده بود.

وی محور این جشنواره را موضوع ایثار و شهادت خواند و افزود: در مجموع 957 اثر پیرامون 13 موضوع جشنواره به دبیرخانه رسید که این استقبال نشان از فعالیت باشکوه و مسئولانه اصحاب رسانه استان در حوزه ایثار و شهادت دارد.

رعیت عکس و اینفوگرافی را از قالب های دیگر رسانه ای جدا و خاطرنشان کرد: آثار ارسالی از 17 رسانه مکتوب و 23 رسانه مجازی بوده که به تفکیک 152 اثر از رسانه های مکتوب و 446 اثر از رسانه های مجازی بوده است.

دبیر جشنواره رسانه ای ابوذر استان گلستان ادامه داد: از 957 اثر ارسالی 359 اثر در قالب عکس و اینفوگرافی بوده اند.

شرکت 100 خبرنگار در جشنواره رسانه ای ابوذر استان گلستان

وی تعداد خبرنگاران شرکت کننده در این جشنواره را قریب به 100 خبرنگار برشمرد و افزود: موضوع «اجلاسیه 4000 شهید استان گلستان» با 170 اثر بیشترین موضوع مورد استقبال بود و موضوع «نقش مردم استان گلستان در پشتیبانی از دفاع مقدس» با 18 اثر رسیده، کمترین آثار را به خود اختصاص داد.

میزان مشارکت رسانه های استان در جشنواره ابوذر به تفکیک آثار

رعیت اعلام کرد: پایگاه خبری گلستان ما با 90 اثر ارسالی بیشترین مشارکت را در جشنواره داشته است و دیگر رسانه های فعال در حوزه مکتوب هفته نامه «دیده بان شما» با 22 اثر، روزنامه جوان با 16 اثر، هفته نامه «انقلاب» و «سرزمین جم» هر کدام با 15 اثر، و در بخش مجازی خبرگزاری فارس با 70 اثر، پایگاه خبری «گلستان24» با 36 اثر، خبرگزاری تسنیم با 34 اثر، خبرگزاری ایرنا با 26 اثر، پایگاه خبری «کلاس بیست» با 24 اثر، خبرگزاری مهر با 20 اثر و خبرگزاری شبستان با 10 اثر بودند که در این جشنواره شرکت کردند.

«گزارش» و «خبر» بیشترین قالب های ارسالی به جشنواره

دبیر جشنواره رسانه ای ابوذر بیشترین قالب های آثار ارسالی به جشنواره را متعلق به گزارش با 182 اثر، خبر با 154 اثر، تیتر با 38 اثر و اینفوگرافی با 20 اثر نام برد.

وی افزود: داوری مقدماتی روی آثار رسیده به غیر از عکس و اینفوگرافی در تاریخ دوازدهم و سیزدهم انجام شد و از 598 اثر داوری شده بیش از 150 اثر به مرحه نهایی راه یافتند.

اسامی داوران مرحله نهایی

رعیت تیم داوران نهایی در پایتخت را نیز نام برد و خاطرنشان کرد: استادان رضا اسماعیلی و سید جلیل مجیدی داوران قالب های نوشتاری و استاد امجدی ار کارشناسان شبکه افق داوری بخش عکس و استاد احمد خطیری داوری بخش اینفوگرافی را بر عهده خواهند داشت.

دبیر جشنواره رسانه ای ابوذر استان گلستان در پایان میزان جوایز نفرات برتر را اعلام کرد و گفت: نفر او هر بخش با 300 هزار تومان، نفر دوم با 200 هزار تومان و نفر سوم با 100 هزار تومان متبرک به نام شهدا تجلیل شده و به صاحبان آثاری که شایسته تقدیر نیز شناخته شوند 50هزار تومان تعلق می گیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید