ناصر گرزین، عضو شورای شهر گرگان در خصوص پیگیری اهالی سروش جنگل برای احداث مسجد در این منطقه گفت: ما مسلمانیم و در شهری اسلامی زندگی می کنیم و وظیفه داریم برای تحقق این خواسته به حق اهالی سروش جنگل، زمین تامین کنیم.

 به گزارش پاسرو؛ پیگیری اهالی سروش جنگل برای احداث مسجد، مسئله ای است که از چندی پیش در محافل خبری استان دست به دست می شود و پیگیری ها تا جایی پیش رفت که جمعی از مردم این منطقه خیمه ای موقت برای اقامه نماز جماعت برپا کردند که پیش از این سه مرتبه توسط نیروهای شهرداری گرگان جمع آوری شد.

اخیرترین اقدام این اهالی خداجو برای احداث مسجد برپایی دوباره خیمه عزاداری امام حسین(ع) در ایام محرم بود که دو روز گذشته پس از اتمام عزاداری های دو دهه اول محرم، این خیمه مجددا توسط نیروهای شهرداری جمع آوری شد، همین اقدام موجب تحصن روز گذشته تعدادی از بانوان این محل در مقابل ساختمان شهرداری شد.

طبق اظهارات تعدادی از اهالی چهار قطعه زمین از سوی مردم برای خدمات عام المنفعه اختصاص یافته بود که خواستار ساخت مسجد در این زمین ها هستند برخی اظهار می کنند که بی قانونی صورت گرفته و زمین مردم را گرفتند برخی دیگر این اتفاقات را از چشم شهردار می بینند و عده ای نیز بی طرفانه می گویند حتی اگر زمینی نیز نمی دادیم از مسئولان و شهرداری برای خدمت رسانی به این منطقه درخواست جدی داریم که یکی از آن خدمات «ساخت مسجد» است.(اخبار و اظهارات اهالی در "تا من شهردار این شهرم در سروش جنگل مسجد نمی سازم!" و "جمع آوری بساط عزاداری و عبادت سروش جنگلی ها برای چهارمین بار!!/ از مومنان اصرار و از شهرداری انکار" در همین رسانه قابل مشاهده است).

در پی راستی آزمایی و پیگیری این مطالبه با یکی از اعضای شورای شهر مصاحبه ای صورت گرفته که در ذیل می خوانید:

ناصر گرزین گفت: بنده خودم یکی از شبهای دهه اول محرم به خیمه عزاداران سروش جنگل رفتم، این خواسته آنها به حق است، نیاز به مسجد در این منطقه جزو واجبات است ما باید به این خواسته مردم احترام بگذاریم چرا که واقعا یکی از اماکنی که آنجا کمبود دارد مسجد است.

وی افزود: برای احداث مسجد ما باید ابتدا عرصه را تأمین کنیم ولی آن زمینی که هم اکنون آنها در آن خیمه زدند و مجوز هم برای اینکار داشتند، زمین منابع طبیعی است و زمین شهرداری نیست که ما بخواهیم در آن مسجد احداث کنیم.

این عضو شورای شهر متذکر شد: وجود مسجد در آنجا لازم است و تقریبا اعضای شورای شهر هم به این مسئله واقفند چرا که شهروندان سروش جنگل به ما مراجعه کردند دیروز هم برخی از خانم های محترمه این منطقه با شهردار ملاقات داشتند، لازم است اعضای شورا در این شرایط یک فکری به حال این مسئله بکنند، نمی شود نسبت به این خواسته به حق، دینی، قانونی و معنوی شهروندان بی تفاوت باشیم.

گرزین تصریح کرد: من پیشنهاد دادم موضوع ساخت مسجد در این منطقه در کمیسیون فرهنگی شورای شهر پیگیری شود و ما زمین را تامین کنیم چرا که اگر زمین تامین شود ساخت مسجد با کمک خیرین و خود اهالی و کمک ما میسر است.

عضو شورای شهر گرگان در خصوص 4 قطعه زمینی که مردم در آن باره سخن می گویند، گفت: اینکه می گویند شهرداری در سند دست برده است درست نیست، هیات امنای قبلی سروش جنگل خودشان این زمین را انتقال دادند و مردم هم می دانند، این زمین هایی که انتقال هم داده شده این زمینی نیست که الان مردم در آن خیمه زدند.

وی ادامه داد: آن 4 قطعه زمین در تفکیکی سروش جنگل بود که بخشی از آن را به عنوان خدمات عمومی در نظر گرفته بودند اما در چند سال گذشته این سند را انتقال دادند که متاسفانه کربری ان از بین رفت نباید این کار را می کردند ولی این کاری است که انجام شد.

گرزین برخی اظهارات اهالی سروش جنگل مبنی بر کارشکنی شهردار در احداث مسجد در این منطقه را رد کرد و گفت: این باور مردم درست نیست این انتقال زمین اصلا در زمان این شهرداری نبوده است نباید موافقت با فروش می شد ولی کاری است که هیات امنای قبلی خودشان کردند.

عضو شورای شهر گرگان متذکر شد: من از همه حواشی می گذرم مسئله ای که اکنون مطرح است این است که ما باید زمینی را برای احداث مسجد تامین کنیم، این را به دوستان کمیسیون فرهنگی شورا هم گفتم که در درتسور کار بگذارند، من نمی پذیرم که شهروندان این مقدار برای یک فریضه دینی و شرعی دچار مشکل شوند این وظیفه و تکلیف ماست که برای ساخت مسجد زمین تامین کنیم و دنبال این موضوع هستیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید