اهالی سروش جنگل که مدتهاست در انتظار ساخت مسجد هستند در ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) در گوشه ای خیمه زدند و عزاداری می کنند.

 به گزارش پاسرو؛ مردم منطقه سروش جنگل گرگان در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، ابا عبدالله الحسین(ع)، هر روز و هر شب مشغول عزاداری و نوحه خوانی هستند و جلسات عزاداری را رها نمی کنند این در حالیست که با وجود در خواست های پی در پی مردم خداجوی این منطقه هنوز مسجدی در این محل ساخته نشده است.

به گفته یکی از اهالی مومن این منطقه از گرگان، ماموران شهرداری یک دفعه خیمه ای را که اهالی محل به همت یکدیگر برپا کرده بودن را نیز  از بین بردند اما مردم خداجوی منطقه معنویت عبادت دسته جمعی را رها نکردند و در ایام محرم دوباره خیمه خود را با نام «مسجد خیمه نشینان 14 معصوم(ع)» راه اندازی کردند.

علی ایحال درخواست برای ساخت مسجد که مدتهاست از سوی اهالی سروش جنگل مطرح می شود و حتی برای آن چهار قطعه زمین نیز در اختیار شهرداری قرار داده اند، همچنان ادامه دارد اما شهرداری گرگان در لابلای پروژه های عمرانی وسیعی که دارد نه تنها به این درخواست جامه عمل نپوشانیده بلکه به اذعان یکی از اهالی فرهنگی منطقه سروش جنگل بارها با عزاداری و عبادت دسته جمعی مردم این منطقه برخورد نیز کرده است که فیلم و تصاویر مستند آن موجود است.

پیش از این نیز در گزارشی با عنوان «اهالی سروش جنگل همچنان در انتظار مسجد و فرهنگسرا»(روی تیتر کلیک کنید) گفته شده بود که: مردم ما هر قدر هم که به مادیات و رفاه دنیوی اهمیت بدهند باز هم مسلمانند و از عمران آخرت خود دست نمی کشند حال در بالای شهر و با سبک زندگی متفاوت امورات بگذرانند و یا در پایین شهر، در هر دو صورت نیاز به مسجد و نیاز به راز و نیاز با معبود را در اولویت های خود قرار می دهند!! لذا شهرداری باور کند که سروش جنگلی ها هم نماز می خوانند!

در زیر تصاویر عزاداری مردم این منطقه را در مسجد خیمه نشینان 14 معصوم(ع) مشاهده می کنید:

SOROOSH1

SOROOSH2

SOROOSH3

SOROOSH4

SOROOSH5

SOROOSH6

SOROOSH7

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید