محمدعلی نجفی

بیشتر به نظر می رسد نجفی از اینکه این رویکرد نخ نما پاره شود میدان را خالی کرد تا مبادا بعد از هشت سال تجربه مدیریت اصلاحاتی، مردم به این برسند که «نه مشکل از قبل و نه از شرایط و نه از زمین و زمان است بلکه از ماست که بر ماست!»

 به گزارش پاسرو؛ پس از انتقادهای ریز و درشت به نحوه مدیریت قالیباف در شهرداری تهران، شهردار منتخب شورای پنجم یعنی نجفی حتی یک سال نیز دوام نیاورد و خبر استعفای وی فراگیر شد، در این میان روزنامه های منتقد قالیباف بیش از همه سعی دارند برای این استعفا "دلیل" جفت و جور کرده تا به هر طریق ممکن از نقدهای وارده فرار کنند.

بسیاری استناد به گفته خود نجفی و رئیس شورای شهر کرده و دلیل این استعفا را بیماری شهردار منتخب خود ذکر می کنند، برخی نیز می گویند نجفی همیشه غیرقابل پیش بینی بوده است! اما جدیدترین اظهار نظر مختص روزنامه آفتاب یزد بوده که گفته این استعفا زیر فشارهای بیرونی بوده است!!

«این روزنامه آورده است اگرچه مشکل جسمانی از دلایل مهم کناره‌گیری عنوان شده لیکن مثل روز روشن است که آقای شهردار زیر بار فشارها تاب نیاورده است.

این روزنامه اقدام نجفی را انتحار سیال خواند و از قول علی صوفی نوشت: اساساً نجفی تا پیش از ورود به شهرداری متوجه مشکلات عظیم موجود در شهرداری نبود. نجفی بی‌گدار به آب زد و بدون آنکه عمق مسائل را ببیند و در این فکر باشد که آیا راه‌حل‌هایی که در نظر دارد، راه‌حل‌های موفقی هست وارد شهرداری شد. نجفی تازه بعد از ورود به عمق مشکلات پی‌برد که ورود به این عرصه چه پیامدهایی می‌تواند برای او داشته باشد.

صوفی می‌افزاید: ببینید طبیعتاً این استعفا برای آقای نجفی با توجه به استعفای قبلی، بار منفی خیلی زیادی دارد. آقای نجفی با این کار، خودش را حذف کرد. این عمل او یک نوع انتحار سیاسی بود. وقتی نجفی مجبور می‌شود که دست به چنین کاری بزند، یعنی فکرهایش را کرده است و دیگر رمقی برای کار کردن ندارد. نجفی باید وقتی در چنین ورطه اموری وارد شد این روحیه را داشته باشد که بداند و تشخیص دهد که تا آخر کار بایستد یا نه! هر چند از قبل می‌شد پیش‌بینی کرد که این مسیر و راه چه جای خطرناکی است.»

اگرچه این روزنامه سعی کرده تا بلوای بوجود آمده را جمع کند اما بدلیل تناقضات ادله ای موفق نشده است.

«نجفی تازه بعد از ورود به عمق مشکلات پی برد»؛ این عبارتی حرفه ای برای فرار رو به جلو نیست چرا که در وهله اول یک مدیر باید با شناخت فضا قبول مسئولیت کند در غیر این صورت "مسئولیت" چه چیزی را "پذیرفته" است؟! در وهله دوم نیز هنر یک مدیر آن است که مخروبه ها را آباد کند و اگر نه که چه بسیار مرد میدان های آباد! (تازه این ها بر فرض درست بودن ادعای این روزنامه و عمیق بودن مشکلات شهری تهران است)!

از طرفی این پاراگراف های روزنامه آفتاب یزد، بسیار شبیه به رویکرد دولت روحانی در فرار از برخی سوء مدیریت هاست که مشکلات موجود را به دولت قبل ربط می داد.

عبارت های "بی گدار به آب زدن، نمی دانست، رمق کار کردن ندارد و این ها" برای کسی که بلند بلند شعار می توانیم سر می داد و انگ ناتوانی به رقیب می زد اعتراف های جالبی هستند، بیشتر به نظر می رسد نجفی از اینکه این رویکرد نخ نما پاره شود میدان را خالی کرد تا مبادا بعد از هشت سال تجربه مدیریت اصلاحاتی، مردم به این برسند که «نه مشکل از قبل و نه از شرایط و نه از زمین و زمان است بلکه از ماست که بر ماست!»

ماریه البرزی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه