برق منطقه ای گلستان

سال هاست که استقلال برق منطقه ای گلستان از مانزدران مغفول مانده و این استان همچنان از داتشن شرکت برق منطقه ای محروم است.

 به گزارش پاسرو؛ یکی از مخاطبین پاسرو یادداشت زیر را برای ما ارسال کرده است:

در حالی که اکثر پروژه های مهم و حساس استان ها از قبیل انتقال برق، درخواست ها و اجرای پروژه های سنگین برقی و بسیاری از طرح های حوزه انتقال توسط برق منطقه ای همان استان ها انجام می شود، اما سال هاست که این موضوع در گلستان مغفول مانده و این استان همچنان از داشتن شرکت برق منطقه ای محروم است!

در حقیقت مهم ترین شرکت ها برای تامین برق یک استان برق منطقه ای بوده که متاسفانه به دلیل عدم برخورداری استان گلستان، این استان توسط یک نمایندگی زیر نظر استان مازندران اداره و کنترل می شود!

عدم شرکت برق منطقه ای مستقل در گلستان موجب شده بسیاری از طرح های مورد نیاز استان دچار تاخیر شده و گاها تا چند سال به تعویق بیفتند، در حالی که اگر برق منطقه ای گلستان از مازندران جدا شود، استان گلستان از اعتبارات جداگانه ای برخوردار شده و مدیران استانی می توانند با تصمیم گیری و صلاح دید خود نسبت به انجام پروژه ها در سراسر استان اقدام کنند.

و اگر برق منطقه ای گلستان مستقل و جدای از مازندران می بود بسیاری از مشکلاتی که این روزها بر سر پروژه های کوچک و بزرگ که با آن دست به گریبان هستیم، دامن گیر گلستانی ها نمی شد. همینطور رسانه های استانی و مردم به دلیل مشکلاتی که در اثر تاخیر پروژه ها ایجاد می شود، از آنان پاسخ می خواستند. 

ضمنا شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان که چند سالیست از مازندران جدا شده، فقط توزیع کننده برق محسوب می شود و کارهای اصلی در تامین و توسعه شبکه های برق در اختیار برق منطقه ای مازندران قرار دارد. 

به نظر می رسد تاکنون این موضوع بسیار با اهمیت و حیاتی در استان گلستان توسط مدیران جدی گرفته نشده که شایسته است مجمع نمایندگان استان به همراه استاندار گلستان و تیم مدیریتی استان ضمن رایزنی با هیات دولت و وزارت نیرو بر جداسازی برق منطقه ای گلستان از مازندران پافشاری کرده تا هم زمینه اجرای پروژه های سنگین و حیاتی برق در استان ایجاد شود و هم زمینه ای برای جذب جوانان و مهندسین گلستانی در آن فراهم شده و اشتغال زایی گردد، ضمن این که تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های برقی استان بر اساس اولویت های استانی با صلاح دید مدیران گلستانی در درون استان و با اعتبارات جداگانه استانی اجرا شود که قطعا برکات بیشماری برای منطقه به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

+1 #1 گلستان 1396-07-21 17:42
فعلا جدا نشود بهتر است زیرا ثابت شده در چنین مواقعی نیروهدی غیر بومی از سایر نقاط کشور مانند سمنان و سیستان یا جاهای دیگر به ادارات استان هجوم میاورند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

IMAGE

تهدید یک خواهر بسیجی را جدی بگیرید/ دخترم را غسل شهادت می دهم/ فتنه گران نطفه های حرام اسرائیل و آمریکا هستند

خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا شیبانی» گفت: مادر سه فرزند هستم و آنان را از...

آرشیو