شهر قرق

مدتی است که حدود 8 دوربین ترافیک جاده ای در جاده اصلی شهر قرق نصب شده اند اما با توجه به نزدیکی روزهای پرتردد سال و همچنین با وجود حوادث متعدد جاده ای در این شهر، هنوز این دوربین ها خاموش هستند.

 به گزارش پاسرو؛ قرق شهری در بخش بهاران شهرستان گرگان است که در مسیر جاده اصلی تهران-مشهد قرار دارد، با توجه به موقعیت این شهر کوچک که خیابان اصلی آن را جاده ای بین المللی در بر می گیرد متاسفانه حوادث جاده ای در آن تا کنون به کثرت اتفاق افتاده است.

برای کم کردن سرعت تردد وسایل نقلیه در این شهر در سال های گذشته سرعت گیرهای متعددی با عرض کم در این شهر در نظر گرفته شده بود که اعتراض اهالی شهر به اضافه ی اعتراض دیگر هم استانی ها را در بر داشت که با اطلاع رسانی این اعتراض عمومی، سرعت گیرهای شهر بجای استانداردسازی عموما برداشته شدند.

مدتی است که حدود هشت دوربین ترافیک جاده ای در این شهر نصب شده که کماکان خاموش هستند، با توجه به اینکه در آستانه ی روزهای پرترافیک سال نیز قرار داریم و با توجه به حوادث جاده ای که این شهر به خود دیده است، این سوال پیش می آید که این دوربین ها که قطعا هزینه نصب و نگهداری آن نیز باید بالا باشد چه زمانی قرار است روشن شده و به وظیفه ی ترافیکی خود عمل کنند؟!

گفتنی است در ضلع غربی این شهر کوچک، پارک جنگلی قرق قرار دارد که آن نیز در مسیر جاده اصلی است اما چراغ های روشنایی جاده درست در مقابل این جنگل خاموش هستند و با توجه به شیب جاده در این محدوده، احتمال کوری دید رانندگان و پدید آمدن حوادث جاده ای مضاعف می شود، ضمن اینکه از ورود حیوانات جنگلی مانند شغال به جاده نباید غافل ماند که البته لاشه ی این حیوان معمولا در اطراف جنگل قرق که در اثر تصادف تلف شده اند به چشم می خورد.

انتظار می رود پلیس راهور گرگان به این مسائل توجه داشته و هر چه سریعتر مشکلات جاده ای این شهر را برطرف کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو