روسیه نیز به عنوان یک کشور طالب محصولات کشاورزی ایران، واردات محصول خود از ترکیه را متوقف و به سمت واردات از ایران گرایش پیدا کرده است، باید دید دولت یازدهم با چنین تدبیری می تواند محصولات کشاورزی ایرانی را به بازار روسیه نیز عرضه کند و یا اینکه ترجیح می دهد محصولات کشاورزی روی دست کشاورز مانده و یا در سردخانه ها فاسد شوند؟

رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران گفت: امسال به سبب کاهش کشت محصول پیش بینی می کنیم که تا حدودی قیمت ها افزایش پیدا کند.

قائم مقام وزیر بهداشت از صدور مجوز استخدام 17 هزار نفر نیروی انسانی در وزارت بهداشت برای سال جدید خبر داد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ لبنیات ۸.۲ درصد، تخم مرغ ۲۱.۲ درصد، برنج ۱۶.۵ درصد، حبوب ۳۱.۳ درصد، سبزی های تازه ۳۲.۹ درصد، گوشت قرمز ۱۰.۱ درصد، قندوشکر ۱۸.۳ درصد، چای ۱۳.۵ درصد و روغن نباتی ۰.۲ درصد در یک سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش پاسرو به نقل از دانا؛ بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را برای هفته منتهی به هفتم اسفندماه 94 را منتشر و اعلام کرد: نرخ پنج گروه مواد خوراکی نسبت به هفته پیش از آن افزایش و قیمت سه گروه دیگر کاهش داشت ضمن آنکه نرخ سه گروه نیز تغییری نداشته است.

بر همین اساس در هفته یادشده نرخ لبنیات 0.1 درصد، برنج 0.5 درصد، حبوب 0.2 درصد، میوه های تازه 2.5 درصد و چای 0.6 درصد افزایش و در مقابل نرخ تخم مرغ 6.8 درصد، سبزی های تازه 2.2 درصد و گوشت مرغ 1.1 درصد کاهش یافته است همچنین در این مدت قیمت گوشت قرمز، قند و شکر و روغن نباتی ثابت ماند.

همچنین بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ لبنیات 8.2 درصد، تخم مرغ 21.2 درصد، برنج 16.5 درصد، حبوب 31.3 درصد، سبزی های تازه 32.9 درصد، گوشت قرمز 10.1 درصد، قندوشکر 18.3 درصد، چای 13.5 درصد و روغن نباتی 0.2 درصد در یک سال منتهی به هفتم اسفند ماه امسال رشد داشته است؛ همچنین نرخ میوه های تازه 19 درصد و گوشت مرغ 24 درصد در این دوره کاهش یافت.

در ادامه تغییرات هفتگی مواد غذایی را می خوانید؛* لبنیات و تخم مرغدر هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای پنیرغیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل 1.3 درصد افزایش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. بهای تخم مرغ معادل 6.8 درصد کاهش یافت و شانه ای 93 هزار تا 125 هزار ریال فروش رفت.* برنج و حبوبدر این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه دو بدون تغییر بود.

بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه یک به ترتیب معادل 0.2 درصد و 0.6 درصد افزایش داشت. در گروه حبوب، قیمت لپه نخود معادل یک درصد و لوبیا قرمز 0.1 درصد افزایش اما بهای عدس 0.1 درصد کاهش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود.* میوه ها و سبزی های تازهدر هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری، انار عرضه کمی داشت اما سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

همچنین میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای همه اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 4.5 درصد افزایش داشت.در گروه سبزی های تازه، قیمت سیب زمینی بدون تغییر بود. بهای بادمجان معادل 2.6 درصد و کدوسبز 2.2 درصد افزایش اما قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 11.7 درصد کاهش یافت.

* گوشت قرمز و گوشت مرغدر هفته مورد گزارش، بهای گوشت گوسفند ثابت بود. قیمت گوشت تازه گاو و گوساله معادل 0.1 درصد درصد افزایش اما بهای گوشت مرغ 1.1 درصد کاهش داشت.*

قند، شکر، چای و روغن نباتیدر این هفته قیمت قند و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود. بهای شکر معادل 0.1 درصد و چای خارجی 0.6 درصد افزایش یافت.

انتهای پیام/

ایرانی ها همواره با نام سوئیس خاطره بازی می کنند، چه آن زمان که شاهان قاجار قصد فرنگستان می کردند یا آن زمان که پهلوی دوم پول نفت ایران را به حساب های شخصی خودش در سوئیس واریز می کرد تا خاندانش با خیالی امن در آمریکا با ثروتی بادآورده، روزگار کوک کنند تا امروز که حساب های دولتی ایران در بانک های این کشور هنوز طعم آزادی را نچشیده اند.

معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه در خصوص دلیل لزوم اجازه دادن آمریکا به فروشندگان هواپیما به ایران در دوران پسا برجام، اظهار داشت: تحریم خرید هواپیما مربوط به تحریم های اولیه امریکا می شود و برای خرید هواپیما آمریکایی ها در برجام تقبل کردند که مجوز فروش هواپیما را به هرکسی که بخواهد به ایران هواپیما بفروشد بدهند.

نشست ۱۰ اقتصاددان ائتلاف بزرگ اصولگرایان با عنوان «برای حل بحران رکود و اشتغال چه باید کرد» در خبرگزاری فارس برگزار شد.

فرماندار بندرترکمن از افتتاح اورژانس بیمارستان امام خمینی در شهرستان بندرترکمن خبر داد و گفت: اورژانس بیمارستان امام خمینی در شهرستان بندرترکمن با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح خواهد شد.

دولت قصد دارد در سال آینده 15 میلیون ثروتمند را از دایره یارانه‌بگیران حذف کند.

پس از گذشت حدود ۱۰ سال از اجرای طرح سهام عدالت، جامعه مشمولین این سهام حدود ۴۷ میلیون نفر برآورد می شود و مسئولین باید فکری در خصوص اطلاع رسانی صحیح و شفاف در خصوص سهام عدالت و آشنایی سهامداران با حقوق خود کنند.

وضعیت افرادی که از اسفندماه از سبد یارانه بگیران معاف شدند تعیین تکلیف شد.

در حالی کشور تحت تاثیر اجرای عملیاتی برجام قرار دارد که بازار مسکن به عنوان یکی از بازار‌هایی است که واکنش آنی ندارد و در درازمدت می‌توان نتایج حاصل شده در این بازار را مشاهده کرد.

سبد نفتی اوپک بر اساس آخرین به روز رسانی سایت این سازمان با کاهش 53 سنتی 43.81 دلار در هر بشکه فروخته شد.

جهان پاک عنوان کرد: از ترک‌ها یاد بگیریم که چگونه از تولیدکننده پوشاک‌شان حمایت می‌کنند؛ من به عنوان تولیدکننده ایرانی هیچ دلخوشی برای ادامه کار در بازار داخلی خود را ندارم.

عادل مصدقی مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان از استفاده شدن بیش از 300 هزار تن آسفالت گرم برای ایمنی جاده های گلستان خبر داد.

پیش بینی می‌شود در آینده تعداد جزایر در معرض فروش گذاشته شده به بیش از ۱۲۰ جزیره افزایش یابد؛‌ کشور یونان بیش از ۵ هزار جزیره دارد که طبق اعلام مقامات این کشور تنها در ۲۲۷ جزیره این کشور مردم بومی زندگی می‌کنند.

برداشت میوه هلو و شلیل در بین ۱۶۰۰ هکتار از باغات شهرستان بندرگز آغاز شد .

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه