این مقاله برگرفته از مستند «از لاک جیغ تا خدا» به بیان نکاتی درباره «علل بدحجابی»، «زمینه های حجاب» و «چرایی حجاب» از زبان کسانی می پردازد که روزگاری خود غیر محجبه بوده اند! حرفهایی از جنس «دل آگاهی» و «فطرت پاک دخترانه»

فرد در دوران نوجوانی، دنبال این است که دریابد از کجا آمده است، به کجا خواهد رفت و الگوهایی که وی می تواند از آنان تأثیر بپذیرد، کدام است. از این رو، اگر در جامعه ای زمینه های درست جامعه پذیری و گروه های مرجع مناسب وجود نداشته باشند، ممکن است یک هنر پیشه سینمایی غرب و یا گروه های منحرف اجتماعی از قبیل «هوی متال»، «پانک» و «رپ» به عنوان مدل های تقلیدی وی قرار گیرند و خلأ هویّتی او را پر نمایند.

علم پزشکی فوایدی برای روزه داری شمرده است که قطعا هر فردی که خواهان سلامتی است با رغبت بیشتری این فریضه الهی را انجام خواهد داد.

محمد مهدی سبحانی، وکیل پایه یک دادگستری در مقاله ای نوشت: افرادی که خود را دادستان، پزشک، وکیل، افسر نیروی انتظامی و ...  معرفی می کنند و از این طریق مردم را فریب می دهند و اموالی را تصاحب می کنند کلاهبردار محسوب می شوند.

قراردادهای جدید نفتی و در واقع تغییر رژیم حقوقی قراردادهای نفتی از جمله مباحث مهمی است که نمایندگان بسیاری در خانه ملت بر آن نقدهای فراوانی وارد کرده اند و اساتید بسیاری از جمله مسعود درخشان به تحلیل آن پرداختند.

خطر درز اطلاعات بانکی و پولی کشور یکی از محتمل‌ترین خطرات همکاری ایران با FATF است.

پيامبر گرامى(ص) درباره ماه رمضان مى فرمايد: «اى مردم! ماه خدا با بركت و رحمت و مغفرت به شما روى آورد، ماهى كه نزد خدا از همه ماه ها برتر و روزهايش بر همه روزها و شب هايش بر همه شب ها و ساعاتش بر همه ساعات برتر است... .»

رئیس قوه قضاییه گفت: گام‌برداشتن آمریکا و اروپا در مسیر فریبکاری و انجام اقداماتی از جمله بازگرداندن تحریم‌ها به‌بهانه‌های واهی دیگر به هیچ عنوان برای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست.

مارک دوبویتز، مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی می‌گوید: «شاید توافق هسته‌ای در مذاکره با روحانی و ظریف به‌دست آمده باشد اما این سپاه است که شرایط خود و نحوه اجرا را دیکته می‌کند.»

نماز و آرامش دلهااین مقاله بر آنست به بررسی آثار نماز، که باعث و عامل سکینه و آرامش قلبها بر زندگی نمازگزاران است، بپردازد.

ضرب المثلی در میان پیرمردان روس وجود دارد که می گویند «از آنجایی که گورباچف بوی باروت جنگ جهانی دوم به مشامش نخورده بود، سرزمین پهناور جماهیر شوروی را به نابودی کشاند».

والدین باید در درس خواندن و تفریح و ورزش کودکان توجه بیشتری داشته باشند تا کودک از درس خسته و بیزار نشود.

به گزارش پاسرو به نقل از گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، «هایکشی» و «وانکی» دو دوست معلول هستند که به کمک هم دهکده‌شان را از آبگرفتگی نجات دادند.

این دو دوست در دهکده کوچکی در شهر «یلی» در شمال چین زندگی می‌کنند و با وجود نقاط ضعفی که دارند موفق به کاشت 10 هزار درخت در مدت 10 سال شدند.

«هایکشی» در بدو تولد از داشتن یک چشم محروم بود و بعدها در اثر یک تصادف، چشم دیگر خود را نیز از دست داد.

«وانکی» هنگامی که 3  ساله بود در یک تصادف هر دو بازوی خود را از دست داد.

این دو دوست با وجود ناتوانی‌هایی که دارند مشکلات را با هم از بین می‌برند و به همدیگر کمک می‌کنند.

«هایکشی» و «وانکی» هر روز 7 صبح از خواب بیدار می‌شوند و شروع به کار می‌کنند؛ آنها به دلیل اینکه پول زیادی ندارند برای تکثیر درختان از قلمه زدن استفاده کرده‌اند و برای قلمه زدن یکی از آنها به بالای درخت‌ها می‌رود تا شاخه‌ها را ببرد.

انتهای پیام/

چه ویژگى‌ای در جریان اصلاحات وجود دارد که وزیر امور خارجه استعمارگر پیر به آن‌ امید بسته و به‌ صراحت می‌گوید: ما باید امیدوار باشیم اصلاح‌طلبان... بحث را به نفع خود تمام کنند؟

تلاشی که احزاب اصلاح‌طلب و برخی رسانه‌های زنجیره‌ای برای تضعیف جایگاه مجلس و نادیده انگاشتن قواعد مسلم نظام حقوقی در راستای تأمین منافع حزبی از خود نشان داده‌اند، می‌تواند در گذر زمان موجبات تهدید حریم قواعد و الزامات نهادین حقوقی را فراهم سازد.

Golestanema1723253252523غربی‌ها، می‌خواهند با تحمیل شرایط خود بر طرف ایرانی به همه این پیام را منتقل کنند که ایران به خاطر شرایط حاکم بر مذاکرات هسته‌ای و سازمان تحریم ها چاره‌ای ندارد و به مرحله بازنگری در تعریف دوستان و دشمنان و نگاه ایدئولوژیک خود دارد نزدیک می شود.

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه