جنگ و صلح تولستوی هم از پس ستیز برخی با روز گرگان بر نمی آید، حال اینکه شهدای پنجم آذر نام گرگان را ثبت ملی کردند و برخی با آن سر ستیز دارند به کنار، یکی بگوید خواهرخوانده های ما یکدفعه از کجا پیدایشان شد؟!

 به گزارش پاسرو؛ درباره روز گرگان دنبال مطالبی برای مطالعه می گشتم که ویکی پدیا پابرهنه و ناخواسته پرید وسط سرچ های اینترنتی ام.

از اینکه چرا این سایت با واژه شهید و شهادت سر ستیز دارد می گذرم، این را می گذارم کنار واژه «پیکارجویان» بی بی سی فارسی و ته دلم می گویم خودتی! ولی آنچه در وصف گرگان در این سایت آمده بود از استرآباد گرفته تا استارباد تا برخی مشاهیری که نام های پرطمطراق برخی شان به گوش بغال محل هم نرسیده نیز می گذرم اما از یک چیز نتوانستم بگذرم و آن خواهرخوانده های شهرمان بود.

طبق فرمایش متین جناب ویکی پدیا که قطعا تحقیقات گسترده ای پشت آن نهفته است شهرهای آق تاو قرقیزستان و سامسون ترکیه خواهرخوانده های گرگان ما هستند، از اینکه یکبار به ما سر نزدند و صله رحم را گذاشتند سر کوزه و آبش را خوردند هم می گذرم اما اینکه بدانم مادرمان کیست حق مسلم من است.

پدر شهرمان که بی شک ناصرالدین شاه بوده آخر این خواهرخوانده ها با این فاصله دور از هم نشان می دهد پدر خوش مشرب و اهل سفر و زن دوستی بوده است، اصلا الساعه نگران شدم نکند در مناطق دیگری هم زنانی اختیار کرده باشد و برادر خواهرهایی باشند که از آنان بی خبریم.

 یک حسی به من می گوید مکان اردوگاه اشرف نیز باید یک سر و سری با ما داشته باشد وگرنه چرا برخی باید احساس تعلق خاطر به اهالی آنجا بکنند و در مقابل 5آذر به عنوان روز گرگان مقاومت کرده و مدام این استارباد یا چمیدانم استرآباد را عَلَم کنند و شهر را از بنر بیستم شهریور به عنوان روز گرگان پر کنند.

از طرفی فکر می کنم شهرهای کشورهای «سوریه و فلسطین و یمن و میانمار» خواهرشو، مادرشوهر و یا شاید جاری های گرگان باشند، چرا؟ با همان استدلال بالا برخی مدام سعی دارند بگویند حمایت از این سه کشور و شهرهایش اخ و اوخ است، بهرحال جاری آدم کجا و خواهر آدم(ببخشید شهر) کجا؟!

بهرحال جای خالی مادرمان یا مادرانمان شدیدا احساس می شود، از یابنده تقاضا می شود ضمن یافتن مادر فرتی نام وی را در ویکی پدیا درج نماید امیدوارم نامش هر چه هست از آن نامهای فیلتری ویکی پدیا نباشد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو