کلاغ پر

خبر تنبیه کارکنان یکی از بانک های گرگان با روش کلاغ پر در خیابان در حالی رسانه ای شد که هنوز هیچ یک از مسئولین استانی نسبت به آن واکنش نشان ندادند، تنبیهی که حتی در مراکز نظامی نیز منسوخ شده است.

 به گزارش پاسرو ؛ در خبرها آمده بود که مسئول یکی از بانکهای استان !!! برای تنبیه کارکنان خودش از تنبیه کلاغ پر و بشین پاشو استفاده کرده است در حالیکه مردمی که از خیابان رد می شده اند ، نظاره گر این صحنه زشت بودند .

گویا برخی از مدیران بانکی ما هنوز در عهد دقیانوس سیر می کنند که از این تنبیهات استفاده می کنند وگرنه سالهاست که مجازاتها نظیر کلاغ پر ، پامرغی و بشین پاشو حتی در مراکز نظامی ممنوع شده است .

در سال 84 با گسترش انتقادات از برخی تنبیهات نامناسب در خدمت سربازی، شماری از این تنبیهات حذف شدند.

بر اساس تصمیم شورای عالی بهداشت نیروهای مسلح و تصویب «سماجا»، كلیه حركات كلاغ پر، پامرغی، بشین پاشوی مكرر و چمباتمه زدن بیش از پنج دقیقه، در همه مراكز آموزشی سربازان به عنوان تنبیه ممنوع خواهد بود.

بنا بر بررسی شورای عالی بهداشت، این حركات برای عصب پرونئال مضر بوده و به همین علت، استفاده از این حركات به عنوان تنبیه، از این به بعد ممنوع بوده و به جای آن از حركاتی مانند دویدن، طناب زدن، بارفیكس و... استفاده خواهد شد.

این حركات، سال هاست به عنوان رایج ترین تنبیهات پادگان ها بر سربازان اعمال شده و بعضاً باعث ایجاد آسیب هایی از جمله كمردردهای مزمن و بروز ناهنجاری در ستون فقرات و مهره های گردن و كمر می شد كه نهایتاً با این تصمیم شورای عالی بهداشت، اعمال همه این گونه حركات ممنوع خواهد بود.

حالا چطور یک مسئول بانک !!! بخود اجازه می دهد با کارمندانش چنین برخوردی کند ، جای سوال و البته تاسف برای این بانک و مدیرانش دارد ؟

تاسف برای مدیران حقوق شهروندان استان گلستان دارد که دم از حقوق شهروندی می زنند اما این موضوع را پیگیری نمی کنند و تاسف برای مسئولان ارشد استان گلستان که در حوزه مدیریتی آنها چنین اتفاقات زشتی می افتد و کسی هم پاسخگو نیست .

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه