شرکت سازه پایدار

اعتراضات مکرر کارگران پروژه های دخانیات و بهارستان گرگان که حدود سه سال از دستمزد خود را دریافت نکرده اند بالاخره مدیرعامل شرکت پیمانکار را به صحن شورا آورد.

 به گزارش پاسرو؛ اعتراض چندین باره کارگران دو پروژه زیرگذر دخانیات و روگذر بهارستان گرگان که در زمان شهردار سابق(حسین صادقلو) انجام شده بود، بالاخره شورا و شهرداری را مجاب کرد تا از مدیرعامل شرکت مجری این دو پروژه یعنی شرکت «سازه پایدار» پاسخ بخواهند.

عباسعلی آذین، مدیرعامل شرکت پیمانکاری سازه پایدار در خصوص اختلافات مالی پیش آمده گفت: در تاریخ 6 خرداد سال ،94 تفاهم نامه ای بین بنیاد تعاون ناجا و شهرداری گرگان مبنی بر اجرای دو پروژه دخانیات و بهارستان منعقد شد که به پیوست آن صورت جلسه ای منعقد شد که شیوه پرداخت ها در آن مشخص گشت.

وی افزود: شرکت در چارچوب قرارداد عملیات اجرایی خود را به انجام رساند اما متاسفانه شهرداری گرگان تا کنون به وظایف قانونی خویش پایبند نبوده و ضریب پیمان را به ناحق 10درصد کاهش داد.

آذین تصریح کرد: می شنویم می گویند شرکت سازه پایدار ادعا دارد این در صورتیست که طبق قرارداد شهرداری گرگان نمی تواند بگوید مبلغ ما را پرداخت نمی کند، ما در حین اجرای پروژه 25درصد افزایش پیمان از سوی شهرداری وقت داشتیم و بر اسا آن 150 متر بر طول پروژه ها افزودیم که به تبع آن، 5میلیارد تومان از پروژه ی دیگری مجبور به آوردن مصالح شدیم.

مدیرعامل شرکت پیمانکار دو پروژه دخانیات و بهارستان گرگان با اشاره به اینکه این شرکت زیرمجموعه ناجا است، خاطرنشان کرد: مجموعه ما یک شرکت خصوصی نیست که دعوی را شروع کنیم، شخص آقای نوبخت دستور ویژه دادند، تمام موارد ما رسیدگی شد، مکاتبات 6ماهه با شهرداری انجام شد و در انتها شورای عالی فنی رای را به نفع ما صادر کرد.

13 میلیارد تومان اختلاف مالی شهرداری و شرکت پیمانکار!!

وی با بیان اینکه در حال حاضر 13 میلیارد تومان اختلاف مالی با شهرداری داریم، ابراز کرد: ما در کنار شهرداری گرگان و کمک حال آن بودیم با این حساب وضعیت ما نباید به این شکل باشد که 3میلیارد تومان بدهکار مردم باشیم.

آذین گفت: برآورد اولیه ی پروژه دخانیات 14میلیارد و 500میلیون تومان بود که با 25درصد افزایش پیمان به 18 میلراد و 125میلیون تومان افزایش یافت که این مبلغ به انضمام ارزش افزوده مبلغی حدود 22 میلیارد تومان می شود.

وی در خصوص پروژه بهارستان نیز اظهار کرد: برای پروژه بهارستان 10 میلیراد و 200 میلیون تومان پیمان اولیه بوده که با افزایش 25درصد پیمان و ارزش افزوده آن را به 11 میلیارد تومان رساندیم اما شهرداری گرگان بر خلاف پیمان منعقد شده، 10درصد ضریب پیمان را کاهش داده که اختیار آن را نداشته است و کل 25درصد افزایش پیمان را نیز کنار گذاشته و در مجموع دو پروژه 20 میلیارد توامن پرداخت کرده که از این مبلغ نیز حدود 8میلیارد تومان را به صورت غیرنقدی و در قالب املاک به شرکت داده که هنوز اسناد آن را نیز منتقل نکرده است.

مدیرعامل شرکت پیمانکار پروژه های دخانیات و بهارستان گرگان با بیان اینکه در بخش غیرنقدی(املاک) صدمات زیادی به شرکت وارد شد، تأکید کرد: در مجموع شهرداری گرگان چیزی حدود 50 درصد قرارداد را به ما پرداخت کرده است.

کارگران را از وضعیت بد مالی نجات بدهید

حسین ربیعی، از اعضای شورای شهر گرگان در پاسخ به این اظهارات بیان داشت: حتی اگر شهردار به شما بد کرده باشد نیز شما باید بدهی این کارگران را بدهید و در آینده ان شاالله با سود از شهردار پس بگیرید، امروز وقت آن است که این کارگران را نجات بدهید.

ربیعی تصریح کرد: به عنوان یک انسان عرض می کنم که زندگی این کارگران به همین دستمزدهای ولو اندک بسته است، کارگران بینوا به کجا شکایت ببرد؟ چه به نتیجه برسید یا نرسید باید به مشکل این کارگران رسیدگی کنید.

از انجام پروژه های گرگان آسیب دیدیم

آذین پاسخ داد: بودجه هایی که در حوزه امنیت مصوب میشوند هر کدام ردیف اجرایی دارند، در اختیار بنده نیست، حوزه ساخت و ساز مستقیما زیر نظر بنیاد است، وقتی مطالبات به حقی در سیستم از کارفرما وجود دارد چطور اقدام دیگری انجام دهیم؟ ما سرمایه گذار نبودیم و به اندازه کافی آسیب دیدیم ضمن اینکه توزیع کننده پول نیز شهرداری بوده است.

ابتدا باید دفتر یک پروژه عمرانی تمام شود سپس سراغ دیگری رفت

فائزه عبداللهی، رئیس شورای شهر گرگان نیز متذکر شد: این مشکل را حل کنید و نگذارید به شکایت برسد، ضمن اینکه من بعد هنگام انجام پروژه های عمرانی حتما دفتر یک پروژه را ببندید سپس سراغ پروژه دیگر بروید.

عبداللهی اذعان کرد: با توجه به بررسی به نظر نمی رسد شرکت پیمانکار کوتاهی کرده باشد، این موضوع را باید خودمان حل کنیم و نگذاریم به دادگاه برسد در آن صورت هر دو متضرر می شویم و شرکت های دیگر با توجه به این نقض پیمان در پروژه های بعدی با ما همکاری نخواهند کرد.

مشکل را بدون مراجعه به دادگاه حل کنیم

سعید رحیمی، عضو دیگر شورای شهر نیز گفت: اختلاف موجود اختلافی حقوقی است کیفری نیست که کسی تخلف کرده و یا مجرم باشد.

رحیمی افزود: اختلافات در برداشت از قرارداد است این موضوع با دادخواست حقوقی برطرف می شود، به عقیده بنده باید با بازرسی جلسه بگذاریم تا این مشکل بدون مراجعه به دادگاه حل شود.

باید طوری مدیریت می کردید که بدهی کارگران را بدهید

ناصر گرزین دیگر عضو شورا نیز ابراز کرد: شهرداری باید به تعهد خود بر اساس قرارداد عمل کند، حداقل باید طوری مدیریت می کردید بدهی کارگران را رفع می کردید.

تکلیف شهرداری هنوز مشخص نیست

حسین رضاییان، مسئول امور مالی شهرداری گرگان در پاسخ به تمامی این بیانات، خاطرنشان کرد: از سال 94 ما درگیر پروژه های انجام شده از سوی شرکت سازه پایدار هستیم، این شرکت پروژه ای را که ما با 14میلیارد بستیم را 22 میلیارد تومان اعلام می کند در صورتی که پس از بازرسی صورت گرفته صورت وضعیت قطعی ما 14میلیارد و 500 میلیون تومان است و پروژه بهارستان نیز هنوز تعیین وضعیت نشده است.

مسئول امور مالی شهرداری گرگان افزود: بازرسی از ضریب بیمه تامین اجتماعی و چند آیتم دیگر ایراد گرفت طبق نظر بازرسی بیمه برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته می شود و این پروژه عمرانی نبوده و از اعتبارات شهرداری استفاده می شده است.

رضاییان با بیان اینکه تکلیف شهرداری هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: صورت وضعیت بهارستان هنوز قطعی نشده و به شهرداری ارائه نشده است، اگر صلاح شورا کمک به شرکت است مکاتبه ای با بازرسی داشته باشند.

در نهایت تصمیم گرفته شد صبح امروز، نمایندگانی از شورا و شهرداری با بازرسی جلسه ای داشته باشند که طبق اعلام عبدالرضا دادبود، شهردار گرگان، تا این ساعت هنوز بازرسی نظری ارائه نکرده است و مقرر شد دوباره بررسی وضعیت کنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

IMAGE

تهدید یک خواهر بسیجی را جدی بگیرید/ دخترم را غسل شهادت می دهم/ فتنه گران نطفه های حرام اسرائیل و آمریکا هستند

خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا شیبانی» گفت: مادر سه فرزند هستم و آنان را از...

آرشیو