مدیرکل کمیته امداد گلستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت: در سال جاری 943 واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش، خریداری، احداث و تعمیر شدکه با این وجود هنوز 8هزار خانوار مشکل مسکن دارند.

 به گزارش پاسرو؛ امان الله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: کمیته امداد یک نهاد ارزشمند است که امام راحل در 14 اسفند سال 57 دستور تشکیل آن را دادند و امروز در کشور و عرصه بین المللی منشا خدمات مهمی است.

وی افزود: منابع مالی این نهاد یاری رسان از چهار منبع اعتبارات دولتی، کمک های مستقیم مقام معظم رهبری، مجتمع اقتصادی کمیته امداد و کمک های مردمی تشکیل می شود.

حسین پور با اعلام این خبر که در سطح استان گلستان نزدیک به 60 هزار خانوار و 106هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند، خاطرنشان کرد: کمک های کمیته امداد به این نیازمندان در 36 سرفصل اعم از کمک های فرهنگی، تهیه مسکن، پرداخت جهیزیه، اعطای وام کارگشایی، اعطای وسایل خانه، اشتغالزایی و ... ارائه می شود.

مدیرکل کمیته امداد گلستان متذکر شد: در سال جاری 7هزار و 110 نفر در قالب سرفصل کمک های فرهنگی، به اردوهای سیاحتی و زیارتی اعزام و 11هزار و 500 نفر نیز در زمینه های مختلف اعتقادی و بینشی و مهارت های زندگی، با مبلغ مجموع 9میلیارد و 300 میلیون تومان، آموزش دیده اند.

8000 خانواده تحت پوشش کمیته امداد در گلستان مشکل مسکن دارند

وی همچنین گفت: در حوزه مسکن نیز در سال جاری 943 واحد مسکونی به ارزش 7میلیارد و 700 میلیون تومان برای نیازمندان خریداری، احداث و تعمیر شد اما با این وجود هنوز 8هزار خانواده تحت پوشش در استان گلستان یا مسکن ندارند و یا در مساکن غیرمقاوم زندگی می کنند.

پرداخت 1640مورد جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد گلستان در سال 96

حسین پور در زمینه خدمات کمیته امداد استان گلستان به نوعروسان نیز اظهار کرد: در سال جاری به یک هزار و 640 نوعروس جهیزیه پرداخت کردیم و 600 نوعروس نیز در نوبت دریافت داریم.

مدیرکل کمیته امداد گلستان تصریح کرد: در سالی که رو به اتمام است نزدیک به 4000 وام کارگشایی 5 تا 10 میلیون تومانی به ارزش کل 9 میلیارد تومان به نیازمندان تحت پوشش بویژه نیازمندان مناطق محروم استان اعطا شد که هنوز 2هزار نفر در نوبت دریافت وام هستند.

وی همچنین از اعطای 1000 وسیله منزل اعم از بخاری، کولر، اجاق گاز و... به 1000 خانوار تحت پوشش در سطح استان خبر داد.

ایجاد اشتغال برای 2393 نیازمند تحت پوشش کمیته امداد در گلستان

حسین پور مهم ترین سرفصل خدمات رسانی کمیته امداد را سرفصل اشتغال خواند و گفت: در حوزه اشتغال به 3000 نفر وام اشتغالزایی اعطا شد و 4700 نفر نیز تحت آموزش فنی و حرفه ای قرار گرفتند، در سال جاری 69 میلیارد تومان برای اشتغال اختصاص داده شد که سه برابر سال گذشته است و ما توانستیم تا کنون 80درصد آن را جذب کنیم.

مدیرکل کمیته امداد گلستان ادامه داد: تعهد اشتغال ما اشتغالزایی برای 2هزار و 393 نفر بود که ما بیش از تعهد خود و نزدیک به 3000 شغل ایجاد کردیم.

30هزار نیازمند تحت پوشش کمیته امداد در گلستان بیمه درمانی هستند

حسین پور به دیگر خدمات این نهاد اشاره و ابراز کرد: در سطح استان 30هزار بیمه شده درمانی داریم که 100درصد هزینه های آنان پرداخت می شود، 9هزار و 255 دانش آموز نیز تحت پوشش هستند که هزینه های تحصیلی آنان پرداخت می شود.

کمک 10 میلیاردی مردم گلستان به 5400 یتیم استان

مدیرکل کمیته امداد گلستان همچنین گفت: 5هزار و 400 یتیم تحت پوشش در استان گلستان داریم که مردم عزیز لطف کردند حدود 10میلیارد تومان در طرح اکرام به این ایتام کمک کردند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

IMAGE

تهدید یک خواهر بسیجی را جدی بگیرید/ دخترم را غسل شهادت می دهم/ فتنه گران نطفه های حرام اسرائیل و آمریکا هستند

خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا شیبانی» گفت: مادر سه فرزند هستم و آنان را از...

آرشیو