رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان 3 اصل «اسلام، روحانیت و مردم» را از عوامل ایجاد و بقای انقلاب اسلامی خواند و گفت: دشمن این قدرت ها بویژه قدرت روحانیت سیاسی را فهمیده است.

 به گزارش پاسرو؛ حجت الاسلام احمدرضا احمدی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان در میزگرد تخصصی «واکاوی فرصت ها و تهدیدها در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی»، گفت: سه مولفه در ایجاد انقلاب اسلامی نقش آفریدند که همین سه مولفه می توانند موجب بقای انقلاب باشند.

وی مولفه های ایجاد انقلاب اسلامی را به مثابه یک مثلث خواند و افزود: هر یک از اضلاع این مثلث دارای یک اهمیت فوق العاده عقلانی است گرچه پشتوانه وحیانی و سیروی و فطری نیز دارد.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: یک ضلع علل ایجاد انقلاب اسلامی «مکتب اسلام» است در شرایطی که احکام الهی و شریعت نبوی دستخوش حاکمیت پلید پهلوی قرار گرفته بود خاستگاه امت اسلامی که پیشتر از ایام انقلاب در دهه 30، مورد بی اعتنایی قرار گرفته بود، مورد توجه قرار می گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: مکتب اسلام بولد کلام امام می شود و امام از این فرصت استفاده کرده و جهان اسلام را به مدد می طلبد و اسلام را به عنوان خاستگاه عمومی جامعه ایران در افکار عمومی مطرح می کند.

وی ادامه داد: ضلع دوم علل ایجاد انقلاب اسلامی «رهبریت توسط روحانیت» است، اگر روحانیت ورود نکند از اسلام خبری نیست لذا روحانیت و تربیت شدگان امام وارد عرصه می شوند، امام این توجه عمومی را نسبت به روحانیت جلب کرد و دشمن نیز به این حساس است.

حجت الاسلام احمدی تأکید کرد: جامعه اسلامی برای نگه داشت «مکتب اسلام» جانفشانی می کند و این ظرفیت توسط صنف «روحانیت» بوجود می آید، امروز هجمه هایی که توسط صهیونیست ها و بهائیت و وهابیت به روحانیت اعم از شیعه و سنی می شود به این دلیل است که قدرت روحانیت سیاسی را فهمیده است.

وی ادامه داد: دشمن فهمیده اگر می خواهد اسلام را از بین ببرد باید روحانیت را از کار بیاندازد، در این بین به میزانی که در مسیر مکتب اسلام، روحانیت شیعه نقش دارد روحانیت تسنن نقش دارد و هر دو تکیه گاه انقلاب اسلامی هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: امام احیاگر نظام دینی مبتنی بر ولایت فقیه است امام این نظام را بر اساس این اصل معماری کردند و هنرمندانه از سنگ بنای ولایت فقیه استفاده کردند.

حجت الاسلام احمدی گفت: سومین مولفه ای که فرصتی ساخت تا انقلاب اسلامی ایجاد شود فهم درست امام از «مردم» است.

وی متذکر شد: دو عنصر موثر در پیدایی انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی که همواره از بدو تا ختم انقلاب ملموس و مشهود است «اسلام و مردم» هستند، مردم پازل ایجاد انقلاب اسلامی را کامل کردند.

حجت الاسلام احمدی با تأکید بر سه اصل «مکتب، روحانیت و مردم» در شکل گیری انقلاب اسلامی، ابراز کرد: عوامل بقا نیز همین سه هستند اگر بناست انقلاب بماند که می ماند باید کسانی که دغدغه مند هستند بر این سه مطلب تاکید کنند دشمن نیز روی همین سه کار می کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به حربه های عقیدتی و گفتمانی دشمنان، تصریح کرد: القای استعمارگران این است که اسلام دین فردی است و حرف برای زندگی اجتماعی ندارد و کسانی که سر در آّشخور غرب دارند این را تکرار می کنند، مع الاسف جریان لیبرالیسم که در نظام بخشی از حاکمیت را به عهده گرفته نیز به دنبال خنثی سازی توان اجتماعی حاکمیت دینی است.

وی افزود: تلاش بعدی دشمنان انقلاب این است که در مردم انشقاق ایجاد کنند، دشمن دنبال برهم زدن وحدت امت اسلام است، باید تلاش کنیم در مقابل حرکات دشمن این اتفاق نیفتد.

حجت الاسلام احمدی گفت: سومین تلاش دشمن این است که جامعه معرفت به ولایت فقیه را از دست بدهد، برای مقابله با این حربه باید جامعه با نقش ولایت فقیه آشناتر و بصیرتر و خبیرتر و عالم تر شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان در پایان به ادعای ادعای جان بولتون مبنی بر اینکه انقلاب چهل سالگی خود را نخواهد دید اشاره کرد و متذکر شد: تلاش خواهیم کرد انقلاب اسلامی با تلاش بر معرفت افزایی و تبینن علل ایجاد و بقای انقلاب، انقلابی ابدی بشود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو