فرمانده سپاه گرگان

فرمانده سپاه ناحیه گرگان از برگزاری جشن شکوه مقاومت همزمان با تجمع چندهزار نفری بزرگداشت قیام خونین 5آذر خبر داد.

 به گزارش پاسرو؛ سرهنگ دوم سیدعلی مهاجر، فرمانده سپاه ناحیه گرگان ظهر امروز در شورای اداری شهرستان ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت در برابر تکفیری های داعشی، گفت: این پیروزی نتیجه استقامت مردمی و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری بود.

وی با اشاره به 16 شهید مدافع حرم استان گلستان که هفت شهید آن مختص شهرستان گرگان هستند، تأکید کرد: این پیروزی را باید به خانواده مدافعان حرم تبریک گفت چرا که اگر نبود حمایت و هدایت و دلسوزی خانواده های شهدای مدافع حرم این پیروزی اتفاق نمی افتاد.

سرهنگ مهاجر در بخش بعدی سخنانش به قیام خونین 5 آذر مردم گرگان اشاره و این قیام را با قیام مردم قم و تبریز مقایسه کرد و افزود: در قیام 5 آذر گرگان تعداد 14 شهید و 140 جانباز تقدیم انقلاب شد که از شهدای آن از شهدای قیام قم و جانبازان آن از جانبازان قیام قم و تبریز بیشتر است.

فرمانده سپاه گرگان افزود: مردم با بصیرت گرگان در این قیام خونین 77 روز پیش از انقلاب ثابت کردند که بسیجی هستند، حضرت آقا نیز در آذر سال 95 این قیام را مورد تفقد ویژه قرار داده و بر رساندن پیام این قیام خونین به نسل های جوان تاکید کردند.

وی سپس به اثربخشی برنامه های پنجم آذر تأکید کرد و گفت: عطرافشانی مقام شهدای پنجم آذر در بیمارستان ساعت 9:30 صبح شنبه، برپایی ایستگاه صلواتی بعد از نماز مغرب و عشا در میدان وحدت در عصر روز شنبه و همایش با شکوه بزرگداشت قیام خونین5آذر ساعت 9 صبح یکشنبه (پنجم آذر) در مصلی وحدت، از جمله برنامه های پیش بینی شده است که در کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز تصویب شدند.

فرمانده سپاه گرگان متذکر شد: با توجه به پایان سیطره شجره خبیثه داعش جشن پیروزی مقاومت نیز همزمان با تجمع بزرگ 5 آذر در مصلی وحدت گرگان برگزار می شود و سخنران ویژه مراسم نیز آیت الله میرتقی حسینی خواهد بود.

مهاجر ابراز کرد: عطرافشانی مزار شهدا در سال جاری با سال های دیگر تفاوت دارد در سال جاری 9 تیم مسئول هستند تمامی 990 قطعه مزار شهدای گرگان را عطرافشانی و غبارروبی کنند.

فرمانده سپاه گرگان در پایان ضمن تسلیت واقعه غم بار زلزله غرب کشور، متذکر شد: باید به فکر اسکان دائم بود و ایکان موقت دیگر پاسخگو نیست، کمک های غیرنقدی نیز به همت مردم دیگر اشباع شده است و زلزله زدگان نیازمند کمک های نقدی هستند، بازسازی یک روستا به شهرستان گرگان سپرده شده است که امید می رود با کمک دستگاه ها و مردم ولایتمدار گرگانی این مهم را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

0 #5 گلایه مردمی 5 1396-09-02 22:30
لینک تصویر مربوط به متن فوق

http://uupload.ir/files/5np_gharardade_pezeshki.jpgبا تشکر
نقل قول کردن
0 #4 گلایه مردمی 4 1396-09-02 22:28
ما ضمن اینکه از توسعه درمانی همه شهرهای استان دفاع می کنیم، اما از طرفی بشدت معتقد است بی توجهی ها به حوزه درمان شهر گرگان که به قیمت جان شهروندان تمام می شود به هیچ عنوان قابل اغماض نیست و مسئولان باید نگاهی ویژه نسبت به تجهیز گرگان به انواع وسایل و امکانات مدرن درمانی داشته باشند و آن را به مرحله اجرا برسانند.

همچنین از بزرگان استان از جمله امام جمعه محترم گرگان، استاندار محترم، نمایندگان محترم گرگان در مجلس شورای اسلامی و... تقاضا می کنیم تا دیر نشده این موضوع را مجدانه پیگیری و بررسی نمایند.

قطعا در چند ماه آینده مردم گرگان به این سوال پی خواهند برد که آیا دانشگاه علوم پزشکی گلستان همچنان نسبت به توسعه درمانی و تجهیز شهر گرگان به امکانات جدید و مدرن پزشکی بی توجه است؟
نقل قول کردن
0 #3 گلایه مردمی 3 1396-09-02 22:28
از طرفی خبردار شده ایم اخیرا دانشگاه علوم پزشکی گلستان قراردادی به مبلغ ۹۰ میلیارد تومان با بخش خصوصی منعقد نموده که جهت تجهیز و انتقال فناوری های تصویربرداری پیشرفته پزشکی از جمله سی تی اسکن های مولتی اسلایس، سیتی آنژیو، شتاب دهنده خطی، سنگ شکن و... با ارائه خدمات به نرخ تعرفه دولتی در استان می باشد.

اما نکته قابل تامل اینکه بنا به اخبار دریافتی از برخی منابع غیر موثق، ظاهرا مردم شهر گرگان هیچ سهمی از این فرصت بوجود آمده نداشته و دانشگاه قصد دارد همه این تجهیزات را صرف تجهیز بیمارستان های دو شهر گنبد کاووس و علی آبادکتول نماید!

در صورتیکه این خبر صحت داشته باشد در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح تجهیزات درمانی و تشخیصی پیشرفته تصویربرداری پزشکی در شهرهای یاد شده خواهیم بود و این در حالیست که مرکز استان هیچ سهمی از این تجهیزات و قرارداد امضا شده نخواهد داشت و به عبارت بهتر می توان گفت "کلاه گشادی که بر سر مردم گرگان رفت!" و مسئولیت آن قطعا بر عهده علوم پزشکی استان و بی توجهی سهوی یا عمدی دست اندرکاران آن نسبت به در نظر نگرفتن نیازهای #گرگان خواهد بود!
نقل قول کردن
0 #2 گلایه مردمی 2 1396-09-02 22:27
محروم شدن گرگان از فرصتی مهم و استثنایی در امر تجهیزات مدرن و پیشرفته پزشکی

شهر گرگان بعنوان مرکز استانی که با رشد جمعیت و مهاجرپذیری بالا مواجه است و از طرفی حرف اول را از نظر اقتصاد در منطقه شمال شرق کشور می زند، از نظر زیر ساخت های درمانی دچار عقب ماندگی بوده و فرسودگی تجهیزات پزشکی فشار سنگینی را در حوزه بهداشت و درمان این شهر ایجاد می کند.

کمبود تجهیزات پزشکی و خدمات درمانی در گرگان هر ساله داد بسیاری از مردم را در آورده و همیشه از مسئولان مربوطه خواستار رسیدگی به مشکلات این حوزه شده اند، اما تاکنون سرمایه گذاری کافی در بحث تجهیز مراکز درمانی این شهر به فناوری های نوین تشخیصی و درمانی صورت نگرفته و یا اینکه محدود بوده است.
نقل قول کردن
0 #1 گلایه مردمی 1 1396-09-02 22:26
با سلام
لطفا این مطلب را خروجی سایت قرار دهید تا مسئولان نیز مطلع شوند ... این موضوع گلایه مردم گرگان نسبت به عملکرد و تبعیض علوم پزشکی بوده و در گروه های مختلف فضای مجازی نیز منتشر شده است.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو