مدیرکل سازمان تبلیغات گلستان

حجت الاسلام نور الله ولی نژاد از لزوم وقف در زمینه حوزه های علمیه سخن گفت و افزود: جامعه امروز نیازمند موقوفاتی است که به انسان سازی و تربیت مروجان دین کمک کند.

 به گزارش پاسرو؛ حجت الاسلام نور الله ولی نژاد در حاشیه همایش وقف و حوزه های علمیه در امام زاده نور گرگان در جمع خبرنگاران گفت: وقف یکی از منابع پایه دار برای حفظ حوزه علمیه است در گذشته نیز حوزه های علمیه از پشتوانه مردمی و ی از منابع خمس و وقف پشتیبانی می شدند.

وی با بیان اینکه وقف از کمک های ماندگاری است که موجب حیات، رشد و توسعه حوزه های می شود، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ علمای بزرگ ایران و نجف به دنبال این بودند که حوزه های علمیه مستقل شده و بدون وابستگی مالی فعالیت کنند که این امر التزام وقف را بیشتر می کند، کمک دولتی حوزه های علمیه را از حریت خارج می کند.

ولی نژاد متذکر شد: اگر مردم وقف در زمینه حوزه های علمیه را بیشتر کنند منافع آن متوجه خودشان می شود چرا که از محل این موقوفات روحانی و طلبه تربیت می شوند و به درد جامعه می خورند به بیانی دیگر در جامعه ای که روحانی تربیت شود معنویت از طریق قرآن و پیغمبر و اهل بیت(ع) فراگیر می شود.

 مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: جامعه امروز نیازمند موقوفاتی است که به انسان سازی و تربیت مروجان دین کمک کند، در گذشته نیز تقویت حوزه های علمیه از اهداف موقوفات مردم بوده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

IMAGE

تهدید یک خواهر بسیجی را جدی بگیرید/ دخترم را غسل شهادت می دهم/ فتنه گران نطفه های حرام اسرائیل و آمریکا هستند

خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا شیبانی» گفت: مادر سه فرزند هستم و آنان را از...

IMAGE

اسارت و سرِ از تن جدا و یک کودک خلاصه ای ز تمامیِ روضه ها؛ محسن

میثم احمدی، شاعر جوان گرگانی، غزلی در سوگ شهید مسحن حججی سروده است.

آرشیو