استاندار گلستان

در روزهای اخیر، لابی گری شدید و تحرکات سنگین جمعی از چهره های پر نفوذ و مساله دار اقتصادی و سیاسی گلستانی به اوج خود رسیده است تا یک گزینه غیربومی دلخواه خود را بر کرسی عمارت استانداری گلستان بنشانند.

 به گزارش پاسرو به نقل از گلستان ما؛ این گروه مجموعه ای پیچیده و چند لایه هستند که با جوهره اصلی مسائل اقتصادی و کسب قدرت و گاها با رنگ و لعاب های دینی در سایه برخی بزرگان استان فعالیت و زیست می کنند و عمدتا با لابی و رایزنی های کشوری و استانی به دنبال ایفای نقش موثر در انتصاب ها هستند و در گذشته نیز توانسته اند با همین رویکرد تعداد زیادی از مدیران ارشد استان در سطوح و ادارات گوناگون را بگمارند و از این انتصابات به زر و زور خود بیفزایند!

این گروه شامل افراد گوناگونی با گرایشات اصلاح طلبی و حامی دولت تدبیر و امید است که برخی از نمایندگان مجلس (گلستانی و سمنانی)، یک شخص توهین کننده به رهبری در سال ۸۸ در یک جلسه رسمی که از آن به مشایی گلستان یاد می کنند، دلال برخی باندها و کارتلهای اقتصادی استانی و ملی، تعدادی از چهره های سابقه دار امنیتی، برخی از صاحبان رسانه های زرد و... در آن نقش محوری دارند.
این جریان که به معنای واقعی کلمه تداعی کننده حلقه زر و روز و تزویر هستند اخیرا با تلاش های شبانه روزی به دنبال استاندار شدن یک گزینه غیربومی هستند تا علاوه بر حفظ وضع موجود، مسیر رسیدن آنان به منافع اقتصادی و سیاسی شان هموارتر از گذشته شود.
در همین راستا شنیده شده در روزهای اخیر، این گزینه غیربومی با هماهنگی این گروه به گلستان آمده و به دیدار برخی از بزرگان استان رفته و با تعدادی از نمایندهای استان هم در تهران دیدار داشته است.
بنظر می رسد که با این رایزنی و دیدارها و پیگیری مشایی گلستان و سفارشات بزرگان استان ؛ کفه ترازوی تصاحب کرسی استانداری گلستان به نفع این گزینه و ایضا پرتر شدن جیب اربابان زر و زور سنگین شده باشد.
در میان این هیاهوهای عجیب تشنگان قدرت و ثروت، این مردم استان و مشکلات عدیده شان در زمینه های گوناگون هستند که محلی از اعراب و جایی در معادلات پر زرق و برق اربابان زر و زور و تزویر ندارند.
انتهاي پيام/

دیدگاه‌ها   

0 #4 مطلبی جهت انتشار۴ 1396-07-18 20:54
عکس مربوطه ....
http://uupload.ir/files/7wkr_bargh_mantagheie.jpg
نقل قول کردن
0 #3 مطلبی جهت انتشار۳ 1396-07-18 20:52
به نظر می رسد تاکنون این موضوع بسیار با اهمیت و حیاتی در استان گلستان توسط مدیران جدی گرفته نشده که شایسته است مجمع نمایندگان استان به همراه استاندار گلستان و تیم مدیریتی استان ضمن رایزنی با هیات دولت و وزارت نیرو بر جداسازی برق منطقه ای گلستان از مازندران پافشاری کرده تا هم زمینه اجرای پروژه های سنگین و حیاتی برق در استان ایجاد شود و هم زمینه ای برای جذب جوانان و مهندسین گلستانی در آن فراهم شده و اشتغال زایی گردد، ضمن این که تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های برقی استان بر اساس اولویت های استانی با صلاح دید مدیران گلستانی در درون استان و با اعتبارات جداگانه استانی اجرا شود که قطعا برکات بیشماری برای منطقه به همراه خواهد داشت.

کانال گرگان و توسعه
نقل قول کردن
0 #2 مطلبی جهت انتشار۲ 1396-07-18 20:50
و اگر برق منطقه ای گلستان مستقل و جدای از مازندران می بود بسیاری از مشکلاتی که این روزها بر سر پروژه های کوچک و بزرگ که با آن دست به گریبان هستیم، دامن گیر گلستانی ها نمی شد. همینطور رسانه های استانی و مردم به دلیل مشکلاتی که در اثر تاخیر پروژه ها ایجاد می شود، از آنان پاسخ می خواستند. 

ضمنا شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان که چند سالیست از مازندران جدا شده، فقط توزیع کننده برق محسوب می شود و کارهای اصلی در تامین و توسعه شبکه های برق در اختیار برق منطقه ای مازندران قرار دارد. 

ادامه دارد....
نقل قول کردن
0 #1 مطلبی جهت انتشار۱ 1396-07-18 20:48
لزوم پیگیری جهت استقلال "برق منطقه ای" گلستان از مازندران و تاسیس این شرکت در گرگان

در حالی که اکثر پروژه های مهم و حساس استان ها از قبیل انتقال برق، درخواست ها و اجرای پروژه های سنگین برقی و بسیاری از طرح های حوزه انتقال توسط برق منطقه ای همان استان ها انجام می شود، اما سال هاست که این موضوع در گلستان مغفول مانده و این استان همچنان از داشتن شرکت برق منطقه ای محروم است!
 
در حقیقت مهم ترین شرکت ها برای تامین برق یک استان برق منطقه ای بوده که متاسفانه به دلیل عدم برخورداری استان گلستان، این استان توسط یک نمایندگی زیر نظر استان مازندران اداره و کنترل می شود!
 
عدم شرکت برق منطقه ای مستقل در گلستان موجب شده بسیاری از طرح های مورد نیاز استان دچار تاخیر شده و گاها تا چند سال به تعویق بیفتند، در حالی که اگر برق منطقه ای گلستان از مازندران جدا شود، استان گلستان از اعتبارات جداگانه ای برخوردار شده و مدیران استانی می توانند با تصمیم گیری و صلاح دید خود نسبت به انجام پروژه ها در سراسر استان اقدام کنند.

ادامه دارد...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه