چند سالی است باروی کار آمدن ظروف پلاستیکی برای سرو غذا، بلای جدیدی به جان طبیعت اضافه‌شده است. بااینکه این زباله‌های پلاستیکی در جنگل ها و سواحل دریا به وفور دیده می‌شود اما عده ای با بزرگ نمایی این قضیه در محرم گویا می خواهند بگوییند نذری دادن سنت غلطی است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پاسرو ؛ در دین اسلام تأکید های بسیاری به حفظ محیط زیست شده تا جایی که پیامبر اکرم (ص) فرموده اند که: «تحفظوا من الارض فإنها أمکم» از زمین حفاظت کنید به درستی که آن مادر شماست.

بسیاری از عزاداران حسینی در ایام محرم به این امر واقف هستند و فرهنگ سازی برای جلوگیری از ریختن زباله بسیار کار درستی است اما گویا عده ای که ظاهر روشنفکرانه به خود می گیرند فقط در این ایام به یاد زباله ها می افتند و مدام از خم شدن کمر پاکبانان شهر می نالند و حاضر نیستند قدمی برای کمک به این عزیزان بردارند و کمر خودشان را خم کرده تا زباله هایی که حتی شاید خودشان یا  خانواده شان بر زمین ریخته اند را جمع کنند.

اما در اقدامی بسیار پسندیده سه تن از عزاداران سید و سالار شهیدان، در روز عاشورا دست به کار شدند و بدون گذاشتن عکس های مفهومی روشنفکرانه یا لایک کردن تصاویر شعاری در شبکه های اجتماعی، با جمع آوری زباله های نذری در امام زاده عبدالله گرگان، کمک به رفتگران را در عمل ثابت کردند نه در شعار.

درست است که پاکبان محله جزء لشکریان یزید نبود اما ای کاش ما نیز بجای مطالب روشنفکرانه به فرهنگ اسلامی خود کمک کنیم و فرهنگ جمع آوری زباله را نه تنها در ایام محرم بلکه هنگام تفریح در کنار سواحل دریا یا در جنگ ها ادامه دهیم و با عدم همراهی دشمنانی که به فکر تضعیف واقعه عاشورا هستند به لشکر یزید کمک نکنیم.

 

zobaleh 1

zobaleh 2

zobaleh 3

عکس از :ابوالفضل جمالی فرد

انتهای پیام /

دیدگاه‌ها   

0 #2 کریمی 1396-07-10 15:31
به نقل از کمالی نصب:
روز عاشورا سطل زباله ای اطراف امام زاده نبود
به چشم من که نخورد


ای کاش در همچین روز هایی شهرداری تدابیری بچینه که همه جاهایی که نذری میدن باید حتما دوسه تا سطل زباله باشه در اطرافش
نقل قول کردن
0 #1 کمالی نصب 1396-07-10 14:57
روز عاشورا سطل زباله ای اطراف امام زاده نبود
به چشم من که نخورد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو