مردم مومن و ولایتمدار شهرستان گرگان همچون گذشته سنگ تمام گذاشتند اما جای خالی برخی ادارات و کسانی که مسئولیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده دارند در یادواره 1400 شهید گرگان یک علامت سوال بزرگ بود.

به گزارش پاسرو، یادواره 1400 شهید شهرستان گرگان که 19 آذر در شب رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) این شهرستان برگزار شد محفلی برای حضور عاشقان و دلدادگان به حریم ولایت بود.

حضور گسترده مردم، خانواده‎های معظم شهدا و ایثارگران در این مراسم مهر تائیدی در توجه به ارزش‎های واقعی در این دنیای فانی قلمداد می‎شد و نشان داد که اگر بستر لازم فراهم شود مردم پیشتازی می‎کنند و گوی سبقت از مسئولان می‎ربایند.

گرچه این مراسم به همت 17 دستگاه اجرایی رقم خورد اما جای خالی برخی نهادها و دستگاه‎های اجرایی در ستاد یادواره 1400 شهید گرگان خیلی مشهود و محسوس بود؛ مردم به ویژه خانواده‎های معظم شهدا انتظار داشتند حضور مسئولان متولی و فرهنگی را در موضوعی که به شهید و شهادت ارتباط پیدا می‎کند پررنگ‎تر باشد تا به معنای واقعی کلمه دین خود را به شهدا ادا کنیم و بیش از این شرمنده شهدا نباشیم.

* به افتخارات واقعی دارالمومنین گرگان مباهات کنیم

هر چند دست‎اندرکاران برگزارکننده این محفل معنوی، تلاش خود را برای ادای دین به مقام شامخ شهدا بکار گرفتند تا در حقیقت به افتخارات واقعی دارالمومنین گرگان مباهات کنیم و همواره به یاد داشته باشیم که اگر در این نقطه، جایگاه و مسئولیت قرار داریم به واسطه دلاورمردی، شهادت‎طلبی و ایثارگری چه کسانی است.

مناسبت‎های فرهنگی، مذهبی و ارزشی زیادی در تقویم جمهوری اسلامی ایران جای گرفته که ایام محرم و صفر، پنج‎آذر، سوم خرداد، هفته بسیج و هفته دفاع مقدس و ... گوشه‎ای از آنهاست حال اینکه محله‎ای، اداره‎ای، سازمانی و یا مجموعه‎ای در ایامی خاص اقدام به برگزاری برنامه فرهنگی می‎کنند سطح توقعات تغییر می‎کند چه بسا آنکه مراسم و محفل به نام شهدا مزین شده باشد.  

* یادواره‎های شهدا محلی برای گرفتن عکس‎های یادگاری نشود

اینجاست که از دستگاه‎های متولی انتظار می‎رود به سادگی از کنار برنامه‎های فرهنگی و انقلابی عبور نکنند و خدای ناکرده برگزاری چنین مراسم‎ها و یادواره‎هایی تنها به گرفتن عکس‎های یادگاری، انجام کارهای صوری و پر کردن گزارش عملکرد ختم نشود.

خانواده‎های شهدا برنمی‎تابند که خون عزیزان‎شان در پی غفلت عده‎ای پایمال شود در حقیقت نباید گذاشت که شهدا در کم‎توجهی مسئولان متولی غریب واقع شوند و داستان غربت‎شان از جریان شهادت‎شان غم‎انگیزتر شود باید هوشیار باشیم و بیدار؛ تا شرمنده شهدا نشویم و خواب غفلت بین ما و ارزش‎ها فاصله نیندازد.

در حقیقت آنچه که نگارنده را وادار به نوشتن مطلب کرد این بود که سطح انتظارات از مسئولان مروج ایثار و شهادت، فرهنگی و تبلیغی در شهری که به دارالمومنین لقب گرفته نسبت به سایر نهادها و دستگاه‎های اجرایی بیشتر و بالاتر است.

4545

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

IMAGE

تهدید یک خواهر بسیجی را جدی بگیرید/ دخترم را غسل شهادت می دهم/ فتنه گران نطفه های حرام اسرائیل و آمریکا هستند

خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا شیبانی» گفت: مادر سه فرزند هستم و آنان را از...

آرشیو