رئیس انجمن گیاهان دارویی ایران از وجود بیش از 8 هزار گونه گیاهی در کشور خبر داد وگفت: متاسفانه برداشت بی رویه از گیاهان دارویی زیادی صورت می گیرد.

به گزارش پاسرو، محمد باقر رضایی رییس انجمن گباهان دارویی کشور در همایش ملی ازدیاد کشت ارگانیک گیاهان دارویی که در دانشگاه منابع طبیعی گلستان برگزار شد، گفت: تعداد 60 الی 70 هزار هکتار گیاهان دارویی در کشور موجود است که بیش از 8 هزار گونه گیاهی در ایران داریم.

رتبه اول جهانی از لحاظ صادرات گیاهان دارویی

وی با بیان اینکه رتبه های اول جهانی از لحاظ صادرات گیاهان دارویی داریم مخصوصا در بخش ارگانیک، ابراز داشت: متاسفانه برداشت های بی رویه و بدون کارشناسی صورت گرفته است.

رضایی با اشاره به اینکه عرصه ای به کشت گیاهان دارویی تخصیص داده نشده است، اظهار داشت: اصلا عرصه ای به کشت این گیاهان داده نشده مگر اینکه در سطح های کوچک و خرده مالکی می باشد.

نتیجه 127 تحقیق در همایش گیاهان دارویی

رییس انجمن گباهان دارویی کشور با بیان اینکه این همایش با هدف اینکه اساتید و محققان کشوری را در کنار هم جمع نماید برگزار شد، ابراز داشت: در این همایش می توان نتیجه 127 تحقیق را دید.

در تولید گیاهان دارویی جای خالی زیادی دیده می شود

وی با اشاره به اینکه در تولید گیاهان دارویی جای خالی زیادی دیده می شود ، تصریح کرد: قرار است این همایش پیگیر وقوع دو اتفاق خوب در گلستان باشد.

خدایار همتی دبیر همایش ملی ازدیاد کشت ارگانیک گیاهان دارویی گفت: انشالله دبیرخانه کشت ارگانیک را  در دانشگاه خواهیم داشت.

انجمن گیاهان دارویی در استان گلستان در قطعنامه خواهد آمد

وی با بیان اینکه در قطعنامه خواهیم آورد که انجمن گیاهان دارویی در استان گلستان تشکیل شود، تصریح کرد:با این هدف که بتوانیم از دستاوردهای همدیگر اطلاع داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه این پزوهش ها فرصت های موجود بیشتری در جای جای کشورمان در تولید گیاهان دارویی را به نمایش گذاشت، گفت: باید به فکر کاربردی کردن آنها هم بود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

IMAGE

تهدید یک خواهر بسیجی را جدی بگیرید/ دخترم را غسل شهادت می دهم/ فتنه گران نطفه های حرام اسرائیل و آمریکا هستند

خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا شیبانی» گفت: مادر سه فرزند هستم و آنان را از...

آرشیو