فائزه عبداللهی

رئیس شورای شهر گرگان از هنرمندان این شهر دعوت کرد تا طرح های خود را در خصوص سینماها و تماشاخانه ها، به شورای شهر ارائه بدهند.

 به گزارش پاسرو؛ محمدابراهیم جرجانی، عضو شورای شهر گرگان در نشست با اعضای حوزه هنری گلستان و هنرمندان گرگان گفت: بخشی از نگهداری نظام و انقلاب و ارزش های انقلابی بر عهده ی مردم و قسمتی نیز بر عهده فرهنگی کاران و قسمتی نیز بر عهده شهرداری است.

وی با اشاره به آثار هنری هنرمندان گرگانی در زمینه انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: وظیفه فرهنگی و اجتماعی ما کمک به جوانان هنرمندی است که در حیطه انقلاب فعالیت می کنند.

جرجانی با بیان اینکه مطالب ارزشمندی در حوزه انقلاب بر در و دیوار شهر دیده می شود که نباید بی تفاوت از آن بگذریم، متذکر شد: شعارها میراث ماندگاری از انقلاب است که باید همه ثبت و ضبط و نگهداری شود چرا که برای آیندگان مورد نیاز است.

این عضو شورای شهر گرگان ابراز کرد: بسیاری از آثار انقلابی بجا مانده بر در و دیوار محلات گرگان از بین رفته اند باید پیش از حذف تمامی آنها، این آثار پیدا شده و حفظ شوند، لازم است در مباحث مبلمان شهری از هنرمندان بومی استفاده شده و اسلامی بودن شهر به رخ کشیده شود.

فائزه عبداللهی، رئیس شورای شهر گرگان نیز در این نشست اظهار کرد: شهروند زمانی می تواند مدعی شهروندی باشد که احساس مسئولیت در قبال شهر داشته باشد یعنی هر شهروند در قبال شهر هم حق و هم تکلیف بر عهده دارد.

وی افزود: به جرات می گویم اگر زندگینامه شهدا بررسی شود در می یابیم که بیشترین سرمایه های انسانی ما در زمان های انقلاب بودند، باید همه ما تاریخ شفاهی انقلاب را بنویسیم و اگر می خواهیم ما نیز جزو تاریخ سازان باشیم باید از توان همه جامعه خصوصا توان هنرمندان استفاده کنیم.

عبداللهی خطاب به هنرمندان حاضر در جلسه تصریح کرد: یکی از وظایف شوراها نظارت بر تماشاخانه ها و سینماهاست، طرح خود در خصوص سینماهای شهر را ارائه دهید ما نیز راغب به همکاری هستیم.

رئیس شورای شهر گرگان گفت: گرگان واقعا شهر فرهنگی است و واقعا به هنر توجه می کند ما نیز راغب هستیم کمک کنیم برای اینکه هنرمندان خود را معرفی کنیم، باید هنرمندان زمینه و بستر این آثار هنری را ارائه بدهند، راغب هستیم در المان ها از هنر شهروندان خودمان استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه