شهدای ایرانمهر گرگان

دبیر یادواره 72 شهید محله ایرانمهر گرگان گفت: گرداب و تهاجم فرهنگی جوانان و جامعه ما را فراگرفته است.

 به گزارش پاسرو؛ محمد مهرآئین جانباز دفاع مقدس و دبیر یادواره 72 شهید محله ایرانمهر گرگان در نخستین یادواره شهدای سادات شهرستان گرگان و شانزدهمین یادواره 72 شهید خیابان ایرانمهر با اشاره به آیات قرآن گفت: خداوند می فرماید نگویید کسانیکه در راه خدا کشته شده اند، مرده اند بلکه زنده اند ولیکن همه شما این حقیقت را درک نخواهید کرد.

وی افزود: زمانی زنده بودن شهدا درک می شود که می بینید جوانانی و نوجوانانی یادواره شهدا برگزار می کنند که نه جنگ را دیده اند نه جبهه را.

مهرآئین تصریح کرد: شهدا هم زنده اند هم مددرسان هستند که اگر کمک آنها نبود در این دنیای وانفسا توفیق برگزاری یادواره نداشتیم، خدا را شاکریم توفیق نصیب ما شد با کمک جوانان و نوجوانان ذره ای کوچک از دین خود را ادا کنیم.

جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ما بر سر سفره شهدا نشتسه ایم و متنعم از آن روزی الهی هستیم جای شکر و تشکر دارد که کمترین آن یاد شهداست که به تعبیر مقام معظم رهبری کمتر از خود شهادت نیست.

وی با اشاره به نخستین یادواره شهدای سادات شهرستان گرگان ابراز کرد: یاد شهادت وقتی به نام سادات گره می خورد تکلیف ما را سنگین تر می کند همانگونه که امام(ره) نیز فرمودند خط سرخ شهادت خط آل محمد(ص) و علی(ع) است.

دبیر شانزدهمین یادواره 72 شهید محله ایرانمهر گرگان گفت: این افتخار(شهادت) از خاندان امامت و نبوت به ذریه آن بزرگواران به ارث رسیده است و درود خدا بر این خط سرخ در طول تاریخ جاری و ساری است.

مهر آئین ابراز کرد: هنگامیکه قحطی و گرسنگی سرزمین مصر را فراگرفت فرزندان یعقوب پیامبر خدمت عزیز مصر رسیدند و گفتند ای عزیز مصر ما با همه اهل بیت به فقر گرفتار شدیم پس به قدر احسانت نسبت به ما بیافزا و اما اکنون ما نیز همانگونه به عزیزان شهیدمان عرض می کنیم به عزیزترین وجود هستی صاحب الزمان برسانند که ما را نجات دهند.

وی افزود: طوفان و گرداب و هجمه های فرهنگی جوانان و اجتماع ما را فراگرفته است این تهاجم فرزندان ما را گریبان گیر کرده است ما در حرکتی تدافعی یادواره ای به اندازه وسع خود گرفته ایم تا شهدا و امام عصر(عج) دستگیر ما باشند.

دبیر شانزدهمین یادواره 72 شهید محله ایرانمهر گرگان تصریح کرد: امام فرمودند که از این راه مستقیم الهی که نه به شرق ملحد نه به غرب ستمگر وابسته است بیرون نروید و لحظه ای از شکر این نعمت غفلت نکنید.

مهرآئین در پایان خاطرنشان کرد:نباید دستهای عمال خارجی و داخلی تزلزلی در ملت ما ایجاد کند، دولت باید قدر این ملت را بداند و در خدمتگزاری به آنان خصوصا مستضعفان که جمهوری اسلامی به دست آنان تحقق یافته و بقای آن نیز به دست آنان است، کوتاهی نکنند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با شهدا

IMAGE

هفدهمین شهید مدافع حرم گلستان تقدیم حریم اهل بیت شد + تصاویر

شهید مدافع حرم "حجت الله نوچمنی" عصر دیروز در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به...

IMAGE

شهد عشق بر لبان مادر شهدا

تابوت شهید که آمد مادر کفن را باز کرد، فرزند دلبندش سر در بدن نداشت، مادر لبخندی زد...

IMAGE

روایتی عاشقانه از لشکر گرگانی ها در 8 فصل عشق و دلدادگی

روزهای پر التهاب جهادگران منطقه گرگان در جزیره لارک بندر عباس در دوران دفاع مقدس...

آرشیو
محل تبلیغات دو
محل تبلیغات یک
محل تبلیغات سه