مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: به مناسبت بازگشایی مجدد موزه باستان شناسی گرگان بازدید از این موزه به مدت 8 روز برای عموم مردم رایگان است.

 به گزارش پاسرو به نقل زا طوبی گلستان؛ مهندس ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: به مناسبت بازگشایی مجدد موزه باستان شناسی گرگان بازدید از موزه مذکور از تاریخ 17 لغایت 24 خرداد ماه 1396 برای عموم مردم رایگان است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در موزه باستان شناسی گرگان تاکنون، تصریح کرد: راه اندازی آزمایشگاه مرمت اشیاء که از مجهزترین آزمایشگاه ها در سطح استان ها قلمداد می شود، اجرای عملیات ساماندهی و تجهیز مخزن امن موزه با بیش از 11 هزار قلم اشیاء فرهنگی تاریخی که مخازن 1، 2 و 3 آن به اتمام رسیده و دو مخزن باقی مانده است.
کریمی ادامه داد: بازسازی و تجهیز سالن نمایشگاه اصلی موزه در طبقه فوقانی آن برابر با استاندارد های موزه ای و ساماندهی محیطی بخش نمایشگاه سنگ مزار و نمای بیرون موزه از اقدامات صورت گرفته این پروژه است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان خاطرنشان کرد: طی روزهای اعلام شده، علاقمندان به فرهنگ و تاریخ استان می توانند از ساعت 17 لغایت 19 به خیابان شهداء، جنب امامزاده عبدالله (چهار راه شهداء) واقع در شهرستان گرگان مراجعه کرده و از اشیاء فرهنگی-تاریخی به نمایش گذارده شده در موزه باستان شناسی بازدید کنند.
پیشینه موزه فعلی باستان شناسی گرگان در مکان فعلی به سال 1355 باز می گردد که به عنوان موزه سنگ قبر افتتاح شد و در بهمن ماه سال 1367 با توجه به افزودن اشیاء باستان شناسی و مردم شناسی با وسعت حدود 1500 متر مربع عرصه و اعیان به فعالیت خود ادامه داد.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید