نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تأکید بر پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گفت: با هم دعوا نکنیم، «ما» شدن را از شهدا یاد بگیریم و از اختلاف دوری کنیم، والله کشور جای بزن بزن و مخاصمه نیست.

 به گزارش پاسرو؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان، امشب در یادواره 4000 شهید استان گلستان که در پایتخت و با حضور دریابان شمخانی و وزیر بهداشت برگزار شده بود، گفت: شهیدان در منطق اسلام و قرآن جایگاه ویژه ای دارند و خداوند متعال به بیانات گوناگون و در آیات مکرر از این بزرگان تجلیل کرده است.

وی با اشاره به آیه شریفه « مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا» که در شان شهیدان بدر و احد نازل شده است، افزود: این آیه که به کرات توسط امام حسین (ع) نقل شده است در تمام اعصار جریان داشته و مانند خورشید معنای عام داشته و شامل همه برهه های تاریخی است.

نورمفیدی تصریح کرد: رجال در این آیه مفهوم خاص و ویژه ای دارد و صرفا به معنای مردان نیست خداوند در این آیه به عهد و پیمان انسان های بزرگ با خدا اشاره می کند که با خدای خود صادق هستند، در مسیر بندگی با صداقت حرکت کرده و انحراف پیدا نکردند و صاف و مستقیم و صادقانه در میدان بندگی ایستادند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در خصوص معنای ادامه آیه ابراز کرد: مردانی که در عهد خود با خدا صادق هستند تحت تاثیر تحولات و تغییر شرایط هیچگونه تبدیلی از خود نشان نمی دهند و محکم می ایستند و به مسیر عهد خود با خدا ادامه می دهند.

باید مانند شهدا سعی کنیم شرایط زندگی ما را عوض نکند

وی افزود: برخی مصادیق این آیه با شهادت رفتند و برخی طبق این آیه منتظر هستند، ما باید سعی کنیم جز این منتظران باشیم، برای این کار باید بر سر عهد خود با خدا بمانیم خداوند در آیه شریفه دیگری می فرمایند ای بنی آدم من از شما عهد گرفتم که شیطان را بندگی نکنید و مرا بنده باشید که این همان راه مستقیم است، پس بر ماست که در این عهد با خدا صادق باشیم و به خدا دروغ نگوییم، احوال زندگی ممکن است خیلی ها را تکان دهد ولی باید ما سعی کنیم عوض نشویم.

امام جمعه گرگان به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: طبق این روایت مومنان دو دسته هستند، دسته اول کسانی که با خدا صادق هستند و هول و هراس فراز و نشیب های زندگی را ندارند و تغییر نمی کنند که بنا بر همین شرایط فردای قیامت می توانند شفاعت دیگران را کنند ضمن اینکه خودشان نیاز به شفاعت ندارند، اما دسته دوم مانند خوشه گندم ظریف هستند و با امواج تغییر حالت پیدا می کنند که اینها هم گرفتاری های دنیا و هم روز قیامت اذیتشان می کند، این مومنان کسانی هستند که نیاز به شفاعت دارند.

وی با استناد به این آیات و روایات به فراز و نشیب های بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت: این آیات امروز دست ما را می گیرد، این کشور در طول تاریخ خیلی مسائل را پشت سر گذاشته است و به خیلی از جایگاه ها رسیده است اما طوفانهایی بودند که ما را به وادی هولناک انداختند، اینبار در این برهه امیدواریم که خون این شهیدان همانطوری که خون شهدای کربلا اسلام را نگه داشت، خون شهیدان ما نیز انقلاب را با رهنمودهای مقام عظمای ولایت حفظ کرده و مستدام نگه دارد.

آیت الله نورمفیدی به دیدار چند شب گذشته خودش با خانواده یکی از شهیدان استان اشاره کرد و گفت: در این دیدار مادر یکی از شهدای برزگوار گفت که وصیت نامه های شهدا فصل مشترک زیادی دارد و گویا همه یک حرف را می زنند؛ به عقیده بنده شهدا به دیل اینکه از هوای نفس نجات پیدا کرده بودند حرف مشترکی دارند، به هر اندازه که انسانی بتواند خود را از هوای نفس نجات دهد مرد و آزاده و جوانمرد است.

اشتراک و برادری را از شهدا درس بگیریم/ والله این کشور جای بزن بزن و مخاصمه نیست

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: شهدا مانند انبیا حرف مشترکی داشتند، انبیای الهی در مسیر تکامل یکدیگر بودند اما اختلافی نداشتند، باید این مهم را از شهدا درس بگیریم، امروز این کشور جای دعوا نیست، والله ایران جای بزن بزن و مخاصمه نیست.

«اختلافات» کشور را به چاه ویل می اندازد/ ما انقلاب را آسان بدست نیاوردیم

وی تأکید کرد: هر وقت این کشور رفت به جایی برسد و یا رسید همین اختلافات ما را به چاه ویل انداخت، نقد و گفتمان و مباحثه و گفتگو امر پسندیده ای است و باعث پیشرفت جامعه می شود اما با رفاقت و دوستی و اخوت اسلامی این میسر خواهد شد.

امام جمعه گرگان گفت: بین بهشتیان در بهشت هیچ دعوایی نیست، بهشتیان برادر هم هستند، عزیزان من؛ ما نیز اگر می خواهیم بهشت برویم باید برادر هم باشیم، اما جهنم هر دسته ای که وارد می شود دیگری را لعن و تکفیر می کند، اهل آتش با هم دشمنی می کنند، به نظر من یکی از عذاب های سخت جهنم همین نکته است که آنجا فضای جنگ و دعوا و معرکه است، یکی از بزرگترین نعمت های بهشت نیز فضای امنیت و آرامش آن است در عین اینکه حتما با هم گفتگو دارند.

آیت الله نورمفیدی تأکید کرد: انقلاب ما به آسانی به دست ما نرسیده است ما سرمایه های عظیمی دادیم ما شهدای شیعه و سنی زیادی از همه اقشار دادیم، این ها سرمایه های کمی نیستند، خدای ناکرده اگر توجه نکنیم و غفلت کنیم به نظر من نفرین شهدا ما را خواهد گرفت.

راهبردهای رهبر انقلاب را با صمیم قلب دنبال کنیم

نماینده ولی فقیه در استان گلستان متذکر شد: با هم دعوا نکنیم و آنچه رهبر معظم انقلاب به عنوان اهداف و راهبرد انقلاب اسلامی برای ما معین می کنند با صمیم قلب دنبال کرده و بدان عمل کنیم.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه شهدا درگیر منیت نبودند ما نیز باید همه «ما» بشویم، گفت: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد شرایط زمان و کشور را درک کنیم و انقلاب خود را بشناسیم و گذشته کشور را مطالعه کنیم و قدر نعمت امروزمان را بدانیم و آن را چاکر باشیم، و ان شاالله خداوند این نعمت را افزون کرده و پیوند ما را با ولایت فقیه و خون شهدا هیچوقت قطع نفرمایند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید