عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو درباره آخرین وضعیت مذاکره با خودروسازان خارجی در کشور توضیح داد.
به گزارش پاسرو به نقل از افکار نیوز گروه اقتصادی،ساسان قربانی درباره آخرین وضعیت ورود شرکت‌های خارجی به کشور در حوزه خودرو اظهار داشت: «سرمایه‌گذاران خارجی به صورت دسته‌های متعدد و گروهی وارد کشور شده‌اند و از کشورهای مختلف همچون فرانسه، آلمان، اسپانیا آمده‌اند.
وی افزود: «هم خودروسازان و هم قطعه‌سازان خارجی تمایل دارند که در بازار بسیار فعال ایران سهمی داشته باشند، اما اکثر این سرمایه‌گذاران منتظر هستند که برای بستن قرارداد و نهایی شدن کارها، نتیجه برجام چه می‌شود.
عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو تصریح کرد: «بالاخره این‌ها محدودیت‌های همکاری مواجه هستند، اما من اعتقاد دارم که ما بعد از پایان سال میلادی یا یک ماه دیگر، بیشتر خبرهای عملیاتی شده را خواهیم شنید، یعنی همکاری‌های مشترک.
قربانی متذکر شد: «گمانه‌زنی من این است که شرکت‌های خارجی در ایران حضور فعال خواهند داشت، اما در این‌جا سیاست‌های داخلی مهم است.»وی یادآور شد: «براساس مصوباتی که در دولت است، باید به صورت جدی این موضوع در نظر گرفته شود که شرکت‌های خارجی که می‌خواهند در ایران فعالیت کنند، حداقل ۴۰ درصد ساخت داخل داشته باشند و برنامه آنها برای رسیدن به رقم ۷۰ تا ۸۰ درصد ساخت داخل به صورت جدی فعال شود.
عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو ادامه داد: «ما باید این مساله را جدی بگیریم و از تجربیات گذشته و ناکامی‌هایی که در گذشته در همکاری های بین‌المللی وجود داشته، عبرت بگیریم تا خطاها و اشتباه‌ها تکرار نشود.
قربانی تاکید کرد: «ما نباید بازارمان را در اختیار تولیدات صرفا خارجی قرار ندهیم، بلکه آنها را باید مجاب کنیم که در کشورمان سرمایه‌گذاری کنند.
وی خاطرنشان کرد: «این موضوع هم باعث می‌شود که ایران را به راحتی ترک نکنند و هم این‌که تکنولوژی‌ها و دانش فنی به کشور انتقال و ساخت داخل گسترش پیدا کند.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید