به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و روزجهانی موزه و هفتادمین سالگرد تاسیس ایکوم(شورای بین المللی موزه ها)، نمایشگاه فرهنگ وتمدن گرگان باستان به روایت 70 اثر موزه ملی ایران در کاخ موزه گرگان برگزار می شود.

به گزارش پاسرو، معاون میراث فرهنگی گلستان با اعلام این مطلب گفت: دراین نمایشگاه 70 اثر موزه ملی ایران که مربوط به استان گلستان می باشد، به صورت امانی و به مدت یک ماه در کاخ موزه گرگان به نمایش درخواهد امد.

محمد مهدی برهانی هدف ازبرپایی این نمایشگاه را آشنایی هم استانی ها و علاقمندان به فرهنگ وتمدن غنی این سرزمین عنوان کرد و افزود: دراستان گلستان بیش از 2500 جاذبه طبیعی وتاریخی وجود دارد و ضروری است تمدن 7 هزار ساله این سرزمین و موزه ها و آثار تاریخی و میراثی این استان به عنوان نمادی از تمدن کهن این دیار، بیش از پیش معرفی شده و ضمن ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از این اثار ارزشمند ، گردشگران بیش ازگذشته به این دیار فراخوانده شوند.

وی درپایان اظهار امیدواری کرد: با اجرای این برنامه ها و معرفی هرچه بیشتر مواریث فرهنگی و آثار و اماکن تاریخی فرهنگی دراستان گلستان ، زمینه های حفظ و احیای بیشتر مواریث تاریخی و فرهنگی و معنوی این استان فراهم آید و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ پاسداری و حفاظت از آثار ارزشمند استان گام های ارزنده ای برداشته شود.

لازم به ذکر است، این نمایشگاه از 29 اردیبهشت ماه همه روزه از ساعت 9 الی 20 به مدت یک ماه در کاخ موزه گرگان واقع درپارک شهر برگزار می شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید