جانشین فرماندهی سپاه نینوای استان گلستان گفت: متأسفیم برای کسانی که عنوان می کنند زبان انگلیسی موجب پیشرفت برخی کشورها شده است؛ استعمار نه تنها موجب پیشرفت نمی شود بلکه به دنبال بر باد دادن فرهنگ دیگر کشورهاست.

به گزارش خبرنگار پاسرو؛ حسین کریمی اول، جانشین فرماندهی سپاه نینوای استان گلستان، صبح امروز در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی پیوست نگاری فرهنگی که با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی استان گلستان در تالار خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شده بود، گفت: ما به عنوان کسانی که می خواهیم در تداوم انقلاب اسلامی نقشی داشته باشیم باید به وظایف خود در حوزه حفظ فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی آگاه باشیم.

وی افزود: ما پیام رسان نسلی هستیم که ایده ای جدید و برگرفته از مکتب قرآن و اهل بیت را در قالب انقلاب اسلامی به دنیا عرضه کرد، لذا سمت و سوی حرکت ما نیز در جهت ساخت تمدن نوین اسلامی است که این تمدن دارای فرهنگ و عمق فکری و اندیشه ای است که باید در جای جای حرکت ما در هر عرصه ای به سوی تعالی دیده شود.

سرهنگ کریمی اول با تأکید بر اینکه باید فرهنگ انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی (ص) در تمامی عرصه های کاری کشور دیده شود، متذکر شد: اگر خواهان دستیابی به تمدن بسیار پیشرفته الهی هستیم نباید از فرهنگ انقلاب اسلامی غافل شویم و اجازه دهیم نمادهای فرنگی در تفکر آحاد جامعه رسوخ پیدا کند.

جانشین فرماندهی سپاه نینوای استان گلستان خاطرنشان کرد: منشأ حفاظت از فرهنگ اسلامی ایرانی، دانشگاه و اساتید ذوب شده در اسلام و انقلاب هستند؛ ما و شما به عنوان کسانی که در این حوزه دستی بر قلم داریم باید نگارش پیوست فرهنگی را برای تمامی پروژه های اجرایی کشور متذکر شویم و نگذاریم غرب اندیشه های سکولار خود را به ما تحمیل کند.

وی با بیان اینکه ما باید در مقابل تحمیل اندیشه های سکولار غرب در کشورهای جهان سوم سعی کنیم فرهنگی غنی اسلامی  ایرانی را به دنیا صادر کنیم، ابراز داشت: ما وظیفه داریم فرهنگ پاسداری را به نسل جدید آموزش بدهیم.

کریمی اول ادامه داد: اگر امروز می بینیم شهدای حرم با تمام وجود در بیرون از مرزها از جبهه مقاومت دفاع می کنند به دلیل انتقال روحیه و فرهنگ پاسداری است، در عرصه جنگ نرم هم همینطور است، تأکید مقام معظم رهبری روی حفظ زبان و فرهنگ فارسی و یادگیری دیگر زبان ها در کنار زبان انگلیسی هم برای صیانت از فرهنگ خودی است، ما متأسفیم که بعضی ها عنوان می کنند زبان انگلیسی موجب پیشرفت برخی کشورها شده است، مگر استعمار هم پیشرفت می آورد؟

جانشین فرماندهی سپاه نینوای استان گلستان متذکر شد: چرا برخی خود را دلخوش به توسعه از طریق غرب کرده اند؟ مگر امکان دارد غربی که به دنبال آقایی کردن است به کمتر از بردگی دیگران راضی شود؟ خوی آنها استکباری و استعماری است و سعی دارد با صدور زبان و فرهنگ خویش بر کشورهای جهان به خصوص جهان سوم تسلط پیدا کند.

وی با بیان اینکه غرب سعی دارد با صدور فرهنگ خود، فرهنگ ایرانی اسلامی ما را بر باد دهد گفت: افتخار سپاه این است که ناو هواپیمابر آمریکایی یا هر شناور دیگری که بخواهد از تنگه هرمز عبور کند باید با زبان فارسی پاسخ پاسداران ما را بدهد، این یعنی اقدام و عمل، این یعنی حفظ فرهنگ و زبان فارسی در عین اقتدار و پیشرفت با تکیه بر توان داخلی؛ ان شاالله ثمره این کارگاه آموزشی تذکر به مسئولین باشد تا نگاهشان به فرهنگ اسلامی باشد تا از بن بست ها عبور کنیم.

گفتنی است کارگاه آموزشی پیوست نگاری فرهنگی با حضور 120 نفر از اساتید استان گلستان به مدت سه روز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان دایر خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید