جان کری مدعی شد آزادی سریع تفنگداران آمریکایی به دلیل توافق هسته‌ای و رابطه او با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران بوده است.


به گزارش پاسرو به نقل از افکارخبر،جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه از قانونگذاران آمریکایی خواست برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران عجله نکنند.

او در استماعی مقابل کمیته اعتبارات مجلس سنا پیشنهاد کرد نمایندگان قبل از تصمیم برای معرفی تحریم‌های جدید، صبر کرده و روند پیشرفت توافق هسته‌ای را مورد بررسی قرار دهند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده قانونگذاران آمریکایی در حال بررسی طرح‌هایی هستند که علیه ایران به بهانه آزمایش‌های موشکی و حقوق بشر تحریم‌های جدید وضع می‌کند.

«کری» از نمایندگان خواست فرایند وضع تحریم‌های جدید را با تأنی پیش ببرند.او گفت: «به نظرم، اینجا نیازی به عجله نیست. من تمایل دارم ببینم اجرای توافق هسته‌ای چطور پیش می‌رود تا بتوانیم برای کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم، بر اساس آن تصمیم بگیریم.»

جان کری در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد آزادی سریع تفنگداران آمریکایی به دلیل توافق هسته‌ای و رابطه او با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران بوده است.

«اگر این توافق را نکرده بودیم و من با وزیر خارجه ایران رابطه نداشتم احتمالاً (ملوان‌ها) گروگان گرفته می‌شدند و هنوز هم در آنجا بودند.» 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید