سبد نفتی اوپک بر اساس آخرین به روز رسانی سایت این سازمان با کاهش 53 سنتی 43.81 دلار در هر بشکه فروخته شد.


به گزارش پاسرو؛ به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز دوشنبه 30 شهریور ماه با کاهش 53 سنتی نسبت به روز جمعه به 43.81 دلار در هر بشکه رسید.

بر اساس این گزارش، سبد نفتی اوپک روز جمعه 27 شهریور ماه 44.34 دلار در هر بشکه فروخته شده بود.

سبد نفتی اوپک به طور متوسط در هفته گذشته 44.19 دلار در هر بشکه فروخته شده است.قیمت نفت در روز جمعه 27 شهریور ماه به علت به دنبال ازبین رفتن صرفه‌ اقتصادی تولید نفت در آمریکا افزایش یافت، اما در روز دوشنبه پس از باز شدن بازارهای جهانی پس از تعطیلات شنبه و یک‌شنبه به علت فشار ناشی از چشم‌انداز نامشخص تقاضا در بازار کاهش یافت.

بر اساس جدول قیمتی ارائه شده از سوی اوپک، این نوع نفت روز سه‌شنبه سوم شهریور به 40.47 دلار رسید که کمترین قیمت این نوع نفت در سال 2015 به شمار می‌رود.پیش از این کمترین قیمت سبد نفتی اوپک در 13 ژانویه برابر با 41.50 دلار در هر بشکه ثبت شده بود.

همچنین کمترین قیمتی که برای سبد نفتی اوپک در سال 2014 به ثبت رسید 52 دلار در هر بشکه بوده است.بیشترین قیمت سبد نفتی اوپک در سال جاری میلادی روز چهارشنبه 16 اردیبهشت ماه (6 می) به قیمت 64.96 دلار رقم خورده است.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید