برداشت میوه هلو و شلیل در بین ۱۶۰۰ هکتار از باغات شهرستان بندرگز آغاز شد .

به گزارش کناره ، «علی عبداللهی» در خصوص آغاز برداشت این دو میوه پرطرفدار در سطح کشور در این شهرستان گفت: با تلاش و کوشش باغداران و نظارت و پیگیری کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان پیش بینی می شود از مجموع سطح باغات هلو و شلیل۱۶۰۰۰ تن محصول برداشت شود.

وی در پاسخ به این سوال که میزان سطح کشت این محصول در باغات استان گلستان به چه میزان است، گفت: مجموع سطح باغات متمرکز و غیر متمرکز شهرستان ۴۶۰۰ هکتار بوده که از این سطح ۱۶۰۰ هکتار انواع هلو، شلیل کاشته شده است، که مابقی آن۲۵۰۰ هکتار انواع مرکبات، ۵۰۰ هکتار سایر ارقام باغی شامل خرمالو، انار، گلابی، آلو، کیوی و… می باشد.

عبداللهی تصریح کرد: توسعه باغداری منطقه به علت بافت و پتانسیل خوب اراضی، دانش فنی باغداران و صرفه اقتصادی نسبت به بخش زراعت و ارتباط تنگاتنگ باغداران و کارشناسان و همچنین استفاده بهینه از سم و کود باعث افزایش و رونق باغداری در نقطه از استان گلستان شده است.

وی در پایان با بیان این مطلب که شهرستان بندرگز به قطب باغداری استان تبدیل شده است، تاکید کرد: امیدواریم با آمدن صنایع تبدیلی و تقویت صادرات محصولات باغی موضوع نگرانی های پس از تولید به حداقل رسیده و ضریب امنیت سرمایه گذاری در این بخش به حداکثر رسیده باشد.

گفتنی است شهرستان بندرگز در غرب استان گلستان واقع شده است.

انتهاي پيام/

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید