رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران گفت: امسال به سبب کاهش کشت محصول پیش بینی می کنیم که تا حدودی قیمت ها افزایش پیدا کند.


به گزارش پاسرو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رحیم نیازی رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران با اشاره به وضعیت تولید سیب زمینی در سال جاری اظهار داشت: کشاورزان با توجه به مازاد تولید سیب زمینی  و کاهش قیمت در سال گذشته و عدم توانایی و تامین نهاده ها و هزینه های  سال جاری سطح زیر کشت محصول را کاهش دادند. 
وی با اشاره به تعادل در عرضه و تقاضا گفت: با توجه به مازاد تولید سیب زمینی در سال گذشته، کشاورزان از لحاظ معیشتی تحت فشار بودند  به طوریکه قیمت های فروش جوابگوی هزینه تمام شده آنها نبود و به همین خاطر امسال به دنبال جبران زیان سال گذشته ،افزایش عملکرد و کاهش مصرف آب تولید خود را کاهش دادند تا قیمت ها کمی افزایش یابد. 
نیازی در ادامه یادآورشد: استان های اردبیل، همدان، کردستان، خراسان شمالی ، رضوی و اصفهان  ازتولید کنندگان اصلی در کشور به شمار می روند. 
نیازی در خصوص پیش بینی قیمت سیب زمینی بیان داشت: در حالیکه سال گذشته قیمت تمام شده هر کیلو سیب زمینی برای تولید کنندگان 800 تومان بود اما متاسفانه کمتر از این میزان از کشاورزان خریداری شد و به سبب کاهش کشت محصول پیش بینی می کنیم که تا حدودی قیمت ها در سال جاری که نفع مصرف کننده و کشاورز را در برداشته باشد، افزایش یابد. 
رئیس هیئت مدیره انجمن سیب زمینی کاران با اشاره به صادرات سیب زمینی بیان کرد: سال گذشته بیش از 500 هزار تن سیب زمینی به بازارهای هدف صادر شد اما این امر تاثیر چندانی در زیان کشاورزان نداشته است.

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید