پس از گذشت حدود ۱۰ سال از اجرای طرح سهام عدالت، جامعه مشمولین این سهام حدود ۴۷ میلیون نفر برآورد می شود و مسئولین باید فکری در خصوص اطلاع رسانی صحیح و شفاف در خصوص سهام عدالت و آشنایی سهامداران با حقوق خود کنند.


به گزارش پاسرو به نقل از تسنیم؛ این ابتدای پیامی است که هفته گذشته در شبکه های مجازی منتشر شد و بر اساس آن از سهامداران عدالت خواسته شد تا نسبت به درج مشخصات شخصی خود در یک پایگاه اینترنتی اقدام کنند و در این پیغام بر این نکته هم تاکید شده بود تا کسانی هم که سهام عدالت ندارند به افرادی که سهام عدالت دارند اطلاع رسانی کنند تا بدلیل عدم ثبت مشخصات از حق خود محروم نشوند.
هر چند بلافاصله پس از انتشار این پیغام، منبع نشر شناسایی و سایت مورد نظر مسدود شد اما در مدت کوتاهی حدود 850 نفر هر یک با واریز مبلغ 5500 تومان اقدام به ثبت نام در این سایت کردند که باید بروز اتفاقات این چنینی در کنار رجوع برخی کلاهبرداران به در منازل با عنوان مامور سهام عدالت و اخاذی از مردم برای ثبت نام و نیز کلاهبرداری هایی در زمینه خرید و فروش این سهام در سالهای گذشته را به پرونده نامناسب عدم اطلاع رسانی درست در این زمینه اضافه کرد.
بر این اساس باید گفت پس از ابلاغ سیاستهای کلی اصل 44، از طرحی با عنوان "طرح توزیع سهام عدالت" رونمایی شد؛ سیاستی که بر اساس آن قرار شد یک میلیون تومان از سهام بهترین و سودآورترین شرکتهای بورسی به این شرط به مشمولین داده شود که در مدت 10 سال از سود این سهام، اقساط آن پرداخت گردد و پس از تسویه کامل، سهام عدالت قابلیت خرید و فروش پیدا کند.
حالا هم پس از گذشت حدود 10 سال از اجرای این طرح، جامعه مشمولین این سهام حدود 47 میلیون نفر برآورد می شود اما نکته مهم در این زمینه عدم اطلاع رسانی صحیح و شفاف در خصوص سهام عدالت و آشنایی سهامداران با حقوق خود است که مسئولین باید فکری در این زمینه کنند ...
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید