جمعی از مراجع عظام تقلید قم از مردم ایران برای حضور پرشکوه و حماسی در انتخابات هفتم اسفندماه دعوت کردند.

به گزارش پاسرو به نقل از شبستان، در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری، جمعی از مراجع عظام تقلید و علمای قم طی سخنانی بر اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات تاکید کردند.

*شرکت در انتخابات، وظیفه شرعی همه افراد جامعه است

آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در روز 7 اسفند سال جاری، عنوان کرد: مردم به کسانی رأی دهند که رنج فقر و محرومیت را چشیده اند و درد مردم را لمس کرده اند، مردم به کسانی رأی دهند که با گرفتاری و مشکلات مردم آشنا هستند.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که شرکت در انتخابات، وظیفه شرعی همه افراد جامعه است، گفت: امروز حکومت اسلامی بر جامعه حاکم است و قدرت نظام اقتضا می‌کند که در انتخابات شرکت کنیم.

وی با بیان این که حضور در عرصه انتخابات لازم است، تأکید کرد: مردم به کسانی رأی دهند که به انقلاب اسلامی متعهد باشند و وظیفه مردم، انتخاب اصلح است.مرجع تقلید شیعیان در پایان از کاندیداها درخواست کرد که رقبای خود را تخریب نکنند و رقابت سالم بایکدیگر داشته باشند.

*شرکت در انتخابات وظیفه شرعی است

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از دیگر مراجع عظام تقلید نیز به انتخابات پیش روی اشاره کرد و گفت: در این انتخابات سرنوشت کشور و نظام تعیین شده و اینکه این سرنوشت به دست چه کسانی سپرده می شود بسیار مهم است.وی تاکید کرد:‌ شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی هر انسان است و باید بدانیم که اگر در انتخابات شرکت کنیم، قدرت و قوت کشور حفظ می‌شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خطاب به افرادی که نظام اسلامی را قبول ندارند گفت: اگر کسی این نظام را نیز قبول ندارد، کشور خود را که دوست داشته پس باید برای حفظ و بقای کشور خودش هم در انتخابات شرکت کند.

این مرجع تقلید به برپایی راهپیمایی 22 بهمن و حضور پرشور مردم اشاره کرد و گفت: در این راهپیمایی پشت دشمن لرزید و حال تمام چشم ها و گوش ها به انتخابات و حضور مردم دوخته شده است.

وی ادامه داد: اگر برخی افراد از برخی نهادها دلخور باشند و دلخوری به جا هم باشد، ولی نباید با انتخابات قهر کنند چرا که این به نظام و کشور ضربه می زند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به دموکراسی غربی و اسلامی گفت: در دموکراسی غربی در انتخابات خط قرمزی وجود ندارد و عده ای افراد را می خرند و پول می دهند.

وی با اشاره به وظایف کاندیدا گفت: کسانی که کاندیدا شده اند باید خود را لایق انجام این کار نمایندگی بدانند، مردم نیز باید به سراغ افراد شایسته بروند.

این مرجع تقلید گفت: در تبلیغات انتخاباتی دروغ جایی ندارد و وعده های نادرست و غیرقابل عمل کاری از پیش نمی برد و تنها باید در تبلیغات به ارائه معرفی و برنامه ها پرداخت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تخریب دیگران را حرام اعلام کرد و گفت: در فضای مجازی گاها این تخریب ها مشاهده می شود که این همان خواسته آمریکایی هاست.*مردم در انتخاب افراد اصلح تلاش کنندآیت الله جعفر سبحانی از دیگر مراجع تقلید نیز بر حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه تاکید کرد و گفت: براساس آموزه های قرآن کسانی را باید انتخاب کرد که از مبانی فکری و عملی نیرومند برخوردار باشند، معتقد واقعی به مبانی اسلام بوده و فریب دیگران را نخورند و بتوانند برای کشور برنامه ریزی سازنده کنند.

وی ادامه داد: امیدوارم مردم ایران همانند اجتماع شکوهمند 22 بهمن ،در انتخابات هفتم اسفندماه نیز شرکت و بدون توجه به هیاهوها ، دقت کنند و افراد واجد شرایط و کسانی را که به هیچ شکل از اسلام و قانون تجاوز نمیکنند، را برگزینند.این مرجع تقلید، انتخابات هفتم اسفند را سرنوشت ساز توصیف و ابراز امیدواری کرد این انتخابات همچون انتخابات گذشته پرشور و هیجان باشد.*انتخاب افراد باید بر اساس دانش و تفکر باشد

آیت الله جوادی آملی نیز از دیگر مراجع تقلید برحضورپرشور، حماسی وعقلی مردم همراه با انتخاب اصلح تاکید کرد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو برحضورپرشور، حماسی و عقلی همراه با انتخاب اصلح از روی دانش، تفکر و عقل عملی مردم تاکید کرد و گفت: همه مردم باید در انتخابات شرکت کنند و افرادی را به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بفرستند که از هرلحاظ پاک باشند و بتوانند پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش برسانند.

*رأی دادن وظیفه ملی و دینی است

آیت‌الله العظمی سید محمد علی علوی‌گرگانی نیز در بیانیه‌ای از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور پرشور در انتخابات دعوت کرد.در این بیانیه آمده است که ملت شریف و انقلابی ایران، دوباره زمان انتخابات فرارسیده و امتحانی دیگر برای امت فهیم و مومن کشور ایران اسلامی در پیش است، لذا در این برهه از زمان که دشمنان کشور و دین، دندان تیز کرده و با بوق‌های تبلیغاتی برای منحرف کردن اذهان شما، همت گمارده‌اند؛ باید با حضور هر چه بیشتر و زیبا‌تر در این دو انتخابات و با بصیرت فراوان با معیارهایی که بزرگان، بخصوص رهبر معظم انقلاب برای همه ملت عزیز ایران ترسیم کرده‌اند، افراد اصلح را انتخاب کرده و از انتخاب افرادی که دشمن برای آن‌ها تبلیغ کرده و هورا می‌کشد، جدا پرهیز کنید و همانطور که رأی دادن، وظیفه ملی و دینی است، انتخاب افراد مومن و متقی و دلسوز برای اسلام و کشور وظیفه‌ای بس بزرگتر است.

آیت الله علوی گرگانی در ادامه این بیانیه توصیه اکیدا کرده که مردم با صلابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور چشمگیر داشته تا مُهر باطلی همچون ادوار گذشته بر آمال و آرزوهای بدخواهان نظام دینی و مردم‌سالار و دشمنان خارجی زده باشند.

*نقشه های دشمن در 7 اسفند ناکام می ماند

آیت الله مرتضی مقتدایی نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم، با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت حضور مردم در این انتخابات گفت: مردم ما فهیم و با بصیرت هستند و با حضور پرشور خود حماسه ای عظیم را خلق خواهند کرد.

وی ادامه داد: ملت ایران در طول 37 سال گذشته همواره در مراسم های انقلاب حضور پرشور داشته و از نظام اسلامی دفاع کردند.نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: ملت ایران همواره مدافع آرمان های انقلاب و نظام اسلامی بوده اند و در روز هفتم اسفند نیز با حضور پرشور خود دشمنان انقلاب را ناکام گذاشته و نقشه های آنها را خنثی می کنند.

آیت الله مقتدایی با اشاره به نقشه های دشمنان گفت: نباید از نقشه های شوم دشمن غافل شویم و باید بدانیم که آنها با تبلیغات منفی خود بر علیه نظام می خواهند اهداف شوم خود را دنبال کنند اما موفق نخواهند شد.

وی گفت: دشمن می خواهد بگوید که مردم به این نظام علاقه ای ندارد اما در 22 بهمن مشاهده کرد مردم با چه شوری در عرصه حاضر شده و در این انتخابات هم حضوری گسترده خواهند داشت.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن دعوت از ملت رشید ایران برای حضور در انتخابات گفت: حضور ملت ایران در این انتخابات به منظور دفاع از انقلاب و نظام تاثیرگذاری بسیاری دارد و از نظام دفاع خواهد شد.آیت الله مقتدایی گفت: حضور مردم در صحنه انتخابات بسیار تعیین کننده است و ملت ایران در دفاع از ارزش های اسلامی و خون پاک شهدا در این انتخابات حضوری پرشور خواهند داشت.

وی گفت: ملت ایران گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و در طول تاریخ نیز همواره در دفاع از نظام تلاش کرده اند.نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: این انتخابات یکی از صحنه های حساس و مهم در طول تاریخ است و در این برهه زمان مردم حضوری پرشور خواهند داشت و نظام و انقلاب را تنها نمی گذارند.

پایان پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

پاسرو نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید