با وجود گذشت حدود هفت ماه از اعدام «شیخ نمر النمر» رهبر شیعیان عربستان، مقامات سعودی همچنان از تحویل پیکر این روحانی برجسته به خانواده‌اش خودداری می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در پایان نشست مشترک با سران شورای همکاری خلیج فارس از تقویت همکاری میان طرفین سخن گفت و به مواضع کاخ سفید در قبال سوریه و دیگر موضوعات پرداخت.

تحلیلگر اندیشکده آمریکایی اذعان داشت: اعراب حاشیه خلیج فارس هرگز با قدرت نظامی واقعی ایران مواجه نشده‌اند و در صورت نبرد با این کشور باید شاهد خسارات سنگینی باشند.

آتش بس در یمن که به ابتکار سازمان ملل متحد طراحی شده از ساعت 01:30 بامداد دوشنبه به وقت تهران اجرایی شد.

وبگاه ویژه امور نظامی رژیم صهیونیستی نوشت: پایگاه‌های زیرزمینی عظیم و سیلوهای موشکی ایران، بخشی از راهبرد این کشور برای انجام عملیات دفاع موشکی علیه اسرائیل است.

عضو اتاق بازرگانی در خصوص مسئله سوئیفت گفت: طرف مقابل ما بانک‌های بزرگی هستند که از ترس آمریکا با ایران معامله نمی‌کنند و در واقع آمریکا با اعمال دستور و فشارهای گوناگون از معامله این کشورها با ایران جلوگیری می کند، این همان چیزی است که در صحبت‌های رئیس جمهور اتریش هم قابل لمس بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا 2بار و اسرائیل 3 بار قصد حمله نظامی به ایران را داشتند اما توانمندی ایران مانع از تحقق اهداف آنها شد.

«رهبر جمهوری اسلامی، برجام 2 را در زباله‌دان تاریخ انداخت و روحانی رئیس‌جمهور نیز با پس گرفتن سخنان قبلی درباره برجام2، آب پاکی را روی دست اصلاح‌طلبان ریخت و گفت دولت به طور کامل از رهنمودهای رهبری تبعیت می‌کند».

وقتی خانواده این دختر مسیحی متوجه می شوند که یک فرد مسلمان نمی تواند با یک غیر مسلمان ازدواج کند، تصمیم می گیرند که مسلمان شوند و به این ترتیب آقا مرتضی و دختر مسیحی تازه مسلمان شده با هم ازدواج می کنند.

با وجودی که استفاده از خورودهای دولتی در ساعات غیراداری و تعطیلات ممنوع است، در ایام تعطیلا ت نوروز روز طبیعت شاهد بودیم که برخی از مسئولان شهرستان اسآباد هم با این وسایل بیت المال خانواده هایشان را به گشت و گذار می برند.

خانۀ 90 ساله که قرار بود تخریب شود، با کمک متخصصان از جایی به جای دیگر منتقل شد.

وزرای ورزش و جهاد کشاورزی روز دوشنبه در دومین روز کاری نمایندگان در سال جاری، برای پاسخ به سوالات نمایندگان در صحن مجلس حاضر می شوند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نه به «تسلیم» و نه به «تحریم» است گفت: به حکم قرآن باید قدرت دفاعی را افزایش دهیم.

وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل ایران را از آزمایش موشک‌های بالستیک منع نکرده، تأکید کرد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه موشک‌های آزمایش‌شده از سوی ایران قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را دارند، وجود ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت علیهم‌السلام تصریح کردند: اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست این اگر از روی ناآگاهی گفته شودکه ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است.

«هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها برای نشستن بر کرسی ریاست‌جمهوری می‌گوید همیشه با اوباما بر سر تعهد تزلزل ناپذیر در خصوص امنیت اسرائیل توافق داشته و در این مسیر، علاوه بر کمک به استقرار گنبد آهنین، سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ را بر ایران اعمال کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه آمریکا در توافق هسته‌ای به وعده‌هایش عمل نکرد، فرمودند: می‌خواهند برجام‌های دیگری را در مسایل منطقه و حتی قانون اساسی تحت عنوان برجام 2و3و4 به نخبگان ما بقبولانند.

ساعت رسمی کشور در ساعت 24 اول فروردین ۱۳۹۵، یک ساعت به جلو کشیده می‌شود.

یک روزنامه آمریکایی گزارش کرد که سعودی‌ها با هدف اصلی تضعیف ایران از تاکتیک کاهش قیمت نفت استفاده کردند اما هم‌اکنون بیشترین آسیب را خود این کشور متحمل شده است.«در نیم قرن گذشته، اقتصاد جهان اسیر تنها یک کشور بوده است؛ عربستان سعودی. ذخایر عظیم و بکر نفتی به این کشور اجازه داده به عنوان تولید‌کننده‌ای دمدمی مزاج، هر وقت خواست بازار را پر یا خالی از نفت کند.»

سخنگوی وزارت خارجه حکم دادگاهی در آمریکا علیه ایران را مضحک و بی معنا خواند که هم اصل عدالت را به سخره می‌کشد و هم وجهه و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را بیش از پیش مخدوش می‌کند.